Pondelok, 18. december, 2017 | Meniny má Sláva, Slávka

Susedské derby vyhral MFK Košice rozdielom triedy

V zápase 20. kola Corgoň ligy porazili Košice 1. FC Tatran Prešov 3:0, dvomi gólmi sa blysol Bukata.

Košickí hráči sa tešia z gólu pri prešovskej lavičke.(Zdroj: TASR / Ivan Fleischer)

KOŠICE. Východoslovenské derby sa hralo v dobrej atmosfére na tribúnach a oba tímy predviedli na ihrisku kvalitný výkon.

Už v 3. minúte preveril pozornosť hosťujúceho Pláničku Matič, jeho strela mu však veľké problémy nenarobila.

V ďalšom priebehu sa obidve družstvá snažili zo zabezpečenej obrany prechádzať do rýchlych protiútokov a najviac hrozili po štandardných situáciách.

Po jednej z nich sa dostala v 21. minúte lopta až na hlavu Bašistu a ten ju predovšetkým vďaka hosťujúcemu Brezinskému poslal loptu na brvno.

O štyri minúty neskôr už rozjasal košické tribúny Oumar Diaby, ktorý zužitkoval prihrávku Coulibalyho Diabyho.

Autor prvého gólu Oumar Diaby (celkom vľavo). Foto: SITA / Ivan Fleischer

V 37. minúte predviedli domáci hráči pekný protiútok, Šinglár prihrávkou do priestoru vysúval Bukatu, ale prešovský gólman dobre prečítal hru a včas zasiahol.

Na opačnej strane v 44. minúte vystrelil spoza šestnástky Poliaček, Tofiloski spoľahlivo zasiahol.

Miroslav Poliaček, hráč 1. FC Tatran v súboji s Jurajom Hovančíkom. Foto: TASR / Milan Kapusta

Bukata skóroval dvakrát

Obidva tímy vstúpili do druhého dejstva s pozornou defenzívou a pokúšali sa o rýchle brejky. Prvá šanca však prišla z priameho kopu v 57. minúte, no Bašistovu strelu brankár hostí kryl.

V 62. minúte založili domáci rýchly protiútok, Matič našiel Oumara Diabyho, ktorý si namiesto prihrávky na Bukatu zvolil strelu a nechal vyniknúť Pláničku.

Hostia nebezpečne pohrozili v 78. minúte, keď Lipták strelou spoza šestnástky tesne minul ľavú žrď Tofiloského brány.

Z následného protiútoku však zahrmelo na opačnej strane, Viazanko potiahol loptu po ľavej strane a strieľanou prihrávkou našiel Bukatu, ktorý nemal problém poslať loptu do siete - 2:0.

V 82. minúte mohol zvýšiť Viazanko, ale podarilo sa to až o minútu neskôr znova Bukatovi, ktorý dorazil strelu Matiča - 3:0.

Hlasy trénerov

Ján Kozák, tréner MFK Košice: "Vyhrali sme 3:0, rozdielom triedy v derby zápase a mám z toho dobrý pocit. Hráči išli za víťazstvom od prvej minúty. Nie unáhlene, ale trpezlivou hrou sme si súpera pripravili a dali krásny gól, ktorý nám pomohol. V druhom polčase naberal zápas na kvalite, súper v snahe vyrovnať otvoril hru a nám sa naskytli priestory na protiútok. Prišiel druhý i tretí gól a ja som s chlapcami spokojný. Ako som avizoval, títo hráči majú čo divákom ponúknuť a dnešný duel to potvrdil."

Ladislav Totkovič, tréner 1. Tatran Prešov: "Úvod bol taký, ako sme očakávali, bol to trošku taktický boj a nikto nechcel urobiť chybu. Čakalo sa na chybu súpera a nakoniec to boli domáci, ktorí dali gól po štandardnej situácii. Druhý polčas sme chceli hrať aktívnejšie, vysunúť zálohu a aktívnejšie napádať. Dá sa povedať, že sme sa dostávali do hry a v niektorých fázach som mal pocit, že môže prísť i gólová šanca. Naopak, v 79. minúte padol gól a v 82. minúte sa rozhodlo o zápase."

MFK Košice - 1. FC Tatran Prešov 3:0 (1:0)

Góly: 29. O. Diaby, 79., 83. Bukata. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Ostojič - Papaj, 4155 divákov.

Zostavy a striedania

MFK Košice: Tofiloski - Ostojič (46. Tóth), Kavka, Bašista, Sekulič - Šinglár - Bukata (86. Duda), Matič, Hovančík - C. Diaby (46. Viazanko), O. Diaby

1. FC Tatran Prešov: Plánička - Bartek, Krajník, Brezinský, Kolbas - Lipták - Papaj (61. Novák), Poliaček (66. Bernardo), Augustín, Jakovlev (80. Hruška) - Marcin