Utorok, 24. október, 2017 | Meniny má Kvetoslava

Košice aj v druhom štvrťfinále tesne porazili Poprad

Košice vyhrali aj druhý štvrťfinálový zápas hokejovej extraligy nad Popradom 2:1 a v sérii vedú 2:0.

(Zdroj: TASR/František Iván)

KOŠICE. Domáci hokejisti HC Košice a hosťujúci HK Poprad si v druhom zápase štvrťfinálovej série extraligy zopakovali výsledok prvého duelu, rezultát bol opäť 2:1.

Druhý boj hokejovej bitky o východ nepriniesol veľa gólov, vynahradila to dramatickosť. O výhre Košíc rozhodol v 54. minúte obranca Martin Chovan.

Séria sa na tretí a štvrtý zápas sťahuje do Popradu, hrá sa v nedeľu a v pondelok. Na postup do semifinále treba štyri výhry.

Košice otvorili skóre v oslabení

Obidve družstvá začali s pozornou defenzívou a v úvodných desiatich minútach sa iba oťukávali.

Žiaden tím si nevypracoval väčšiu príležitosť, prišiel však koniec desiatej minúty a začiatok presilovky Popradu.

Na útočnej modrej vypichol Hvilovi puk domáci Haščák, ktorý ho potiahol až do tretiny hostí, kde mu na opačnej strane nakorčuľoval Pašek, ktorý po ideálnej prihrávke v oslabení otvoril skóre duelu - 1:0.

Košičania pokračovali v aktivite a o dve minúty neskôr sa dostal do dobrej šance Novotný, Sidor podržal svoj tím. Popradčania pálili iba z väčších vzdialeností, no ich šance zostali nevyužité.

V 17. minúte si znova domáci vypracovali obrovskú šancu v oslabení, Haščák si vymenil puk so Slovákom, puk mu ale v rozhodujúcej chvíli preskočil hokejku.

Na opačnej strane preveril pozornosť Hyláka Hvila a po ňom to skúšal v záverečnej minúte prvej tretiny i Vaic, stav sa nezmenil.

Poprad vyrovnal pred koncom druhého dejstva

Na začiatku druhej dvadsaťminútovky sa ocitol v dobrej šanci pred domácou bránkou Hvila, ale košický brankár včas zasiahol.

V 25. minúte si hostia v hre štyroch proti štyrom vypracovali dve strelecké príležitosti, Hylák si poradil so zakončením Fabiana i Stalsa.

O dve minúty neskôr poslal košický gólman puk priamo na hokejku Smotrilu, ten v dobrej pozícii netrafil priestor domácej bránky.

V ďalšom priebehu sa hra pritvrdila, hráči dohrávali súboje a miestami to medzi nimi iskrilo. V 36. minúte sa dostal k odrazenému puku od zadného mantinelu Smotrila, Hylák si postrážil priestor pri ľavej žŕdke.

"Kamzíci" sa dočkali vyrovnávajúceho gólu v 40. minúte, keď pri signalizovanom vylúčení protihráča namieril z ideálnej pozície Buc - 1:1.

Rozhodol náhradník Martin Chovan

Do posledného dejstva vstúpili obidva tímy vo vysokom tempe, napádali sa vysoko pri rozohrávke a dobre vykrývali priestor pred svojimi gólmanmi.

Až v 48. minúte sa dostal do dobrej streleckej pozície Jokeľ, no v početnej výhode ani na dva razy nedokázal prekonať Sidora.

Podarilo sa to o šesť minút neskôr Martinovi Chovanovi, ktorý nahradil v zostave domácich Štrbáka, keď zužitkoval ideálnu prihrávku Slováka spoza bránky - 2:1.

Vzápätí mal šancu Jenčík a po ňom o minútu neskôr i Jokeľ, Sidor však nekapituloval.

Popradčania mali k dispozíciu presilovú hru, ktorú nevyužili a v závere im nevyšla ani hra bez brankára.

Milan Staš, tréner Košíc: "Do druhého zápasu sme išli s rovnakou taktikou ako včera, vychádzala nám a podarilo sa nám v prečíslení dvoch proti jednému streliť gól. V tej chvíli sme sa nehrnuli do útoku a zamerali sme sa viac na bránenie. V druhej tretine sme mali pár hluchých chvíľ, keď súper bol iniciatívnejší a nakoniec sme si vykoledovali vyrovnávajúci gól. Do poslednej časti vstúpilo iné mužstvo, vytvorili sme si šance, podarilo sa nám streliť gól a udržať stav 2:1 až do samotného záveru. Pomohol nám aj dobrý výkon brankára Hyláka."

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Znova sme prehrali o jeden gól. Mali sme v prvej tretine taký úsek, keď sme začali hrať takmer po sebe dve presilové hry. Zahrali sme to veľmi zle a z prvého prečíslenia sme inkasovali, rovnako druhé prečíslenie smrdelo gólom. Otriasli sme sa a pred koncom druhej tretiny sme vyrovnali na 1:1. Vrátili sme sa do hry a kontrolovali ju. Rozhodli maličkosti a hokejové šťastie sa znova priklonilo na stranu Košíc."

Fakty

HC Košice - HK Poprad 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) - stav série 2:0 na zápasy

Góly: 10. Pašek (Haščák), 54. Martin Chovan (M. Slovák, Š. Novotný) - 40. Buc (Hvila, Vandas).

Vylúčení 7:9 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia 1:0. Rozhodovali Baluška, Lokšík - Valach, Zvrškovec, 3 991 divákov.

HC Košice: Hylák - Kolba, Štrbák, Cebák, Deyl, Novák, Šeda, Macejko, Martin Chovan - Novotný, Slovák, Jokeľ - Haščák, Pašek, Jenčík - Matis, Marcinko, Svitana - Hinďoš, Matúš Chovan, Mlynarovič.

HK Poprad: Sidor - Šterbák, Suchý, Devečka, Fabian, Kovačevič, D. Brejčák, Kurali, Jáchym - Vandas, Balán, Hvila - Smotrila, Stals, Vaic - Buc, Klouda, Jabrocký - Paločko, Stanfield, S. Takáč.

Doterajšie výsledky série:

1. zápas: Košice - Poprad 2:1

2. zápas: Košice - Poprad 2:1

Trebuľa končí ako košický župan. Chce si urobiť vodičák

Po dvadsiatich rokoch odchádza z politiky.

V parkovacích miestach pre invalidov v Košiciach je chaos

Zrušili vyhradené miesta na evidenčné čísla.

Kúpila si SMS lístok na mestskú dopravu, prišiel jej o 14 hodín

Technickú poruchu potvrdil mobilný operátor.

VšZP pri tendri lieku na rakovinu porušila zákon. Postup jej schválil Drucker

Poisťovňa protizákonne znížila cenu zákazky na liek imbruvica, aby sa vyhla súťaži s prísnejšími pravidlami, zistili kontrolóri.