Košičania doma podľahli Myjave

Uroš Matič (vľavo) mohol v nadstavenom čase vyrovnať, nepremenil však penaltu.
Uroš Matič (vľavo) mohol v nadstavenom čase vyrovnať, nepremenil však penaltu. (Autor: TASR/František Iván)
Sportnet|9. mar 2013 o 16:26

Futbalisti MFK Košice prehrali v 21. kole Corgoň ligy doma so Spartakom Myjava 1:2.

KOŠICE. Už v 5. minúte sa dostal po peknom vysunutí do úniku Sládek a zoči-voči košickému gólmanovi nezaváhal - 0:1.

Domáci pridali smerom dopredu a v 17. minúte preveril pozornosť Solničku Šinglár, ktorý vypálil z rohu šestnástky. V 25. minúte sa ocitol v dobrej šanci Viazanko, myjavský gólman opäť spoľahlivo zasiahol.

Hostia sa zamerali predovšetkým na defenzívu a len sporadicky ohrozili domácu bránku. Myjavský brankár predviedol svoje umenie i v 31. minúte, keď vyrazil loptu nad brvno po tvrdej strele Sekuliča.

O dve minúty neskôr pálil z ideálnej pozície Oumar Diaby, no iba minul priestor myjavskej brány.

Košičania pokračovali v útočnej aktivite aj na začiatku druhého dejstva a v 48. minúte bol blízko ku vyrovnávajúcemu gólu Kavka, ktorý po rohovom kope hlavou prekonal Solničku, no na bránkovej čiare ho zastúpil jeden z obrancov.

"Žlto-modrí" sa dočkali v 54. minúte, keď Matič napriahol spoza šestnástky a nedal Solničkovi šancu - 1:1.

Na začiatku 72. minúte sa ocitol sám pred hosťujúcim brankárom Oumar Diaby, ale nepochopiteľne vystrelil iba vedľa myjavskej brány.

O štyri minúty neskôr znova napriahol spoza šestnástky Matič, no tentoraz lopta minula priestor hosťujúcej brány.

V 80. minúte Myjavčania podnikli jeden z protiútokov, na ktorého konci bol Kuračka, ktorý pred domácou bránkou nezaváhal a po druhý raz poslal svoj tím do vedenia - 1:2.

Košičania už napriek ofenzívnej snahe gól nestrelili a zaknihovali prvú prehru na domácom ihrisku. V nadstavenom čase totiž nepremenil pokutový kop Matič.

Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Taký je futbal. Dalo sa očakávať, že nemôžeme stále vyhrávať. Rozhodla chvíľková chyba na začiatku zápasu, potom nás vyrovnanie stálo veľa síl. Dnes nám nebolo súdené vyhrať, hoci šancí sme si vypracovali dostatok. S výkonom som spokojný, chlapci bojovali. To je tá správna cesta, aj keď niekedy nevedie k trom bodom."

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Musím svojim chlapcom zagratulovať za výkon, ktorý napokon priniesol aj víťazstvo. Rozmýšľať o tom, či zaslúžené, alebo nezaslúžené, je zbytočné. Hrá sa na góly, my sme dali dva. Naše víťazstvo v Košiciach, ktoré hrajú doma výborne, je peknou odmenou za predvedenú hru."

MFK Košice - Spartak Myjava 1:2 (0:1)

Góly: 54. Matič - 5. Sládek, 80. Kuračka. Rozhodoval: Vlk, ŽK: Bruško (Myjava), 1682 divákov.

MFK Košice: Tofiloski - Ostojič, Kavka, Bašista, Sekulič - Šinglár (77. Huk) - Viazanko (64. Gál-Andrezly), Bukata (60. Duda), Hovančík, Matič - O. Diaby

Spartak Myjava: Solnička - Siva, Častulín, Černáček, Kumančík - Marček - Kuračka, Bruško (84. Pelegríni), Sládek (90. Harsányi), Šulek - Urgela (62. Kosík)