Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Hokejovú bitku o východ vyhrali Košice, sú v semifinále

Štvrťfinálovú sériu hokejovej extraligy medzi Košicami a Popradom rozhodol až siedmy zápas.

(Zdroj: TASR/František Iván)

KOŠICE. Hokejisti HC Košice sa stali víťazmi rozhodujúceho, siedmeho stretnutia štvrťfinálovej série extraligy proti HK Poprad.

Košičania aj po štvrtýkrát v sérii vyhrali v Steel Aréne, tentoraz 3:1 a v semifinále narazia na Nitru.

Siedmy zápas priniesol vyrovnaný, taktický boj, v ktorom prišli dva úspešné zásahy Košičanov už v prvých šiestich minútach.

Poprad v druhej tretine znížil, ale k vyrovnaniu sa napriek snahe nedostal. Naopak, 16 sekúnd pred koncom tretej tretiny rozhodol pri power-play Popradu do prázdnej brány Pašek.

Košičanom vyšiel stopercentne úvod

Do rozhodujúceho štvrťfinálového stretnutia vkročili podstatne lepšie Košičania. Vo 4. min sa pri hre štyroch proti štyrom ocitol Marcinko po Spilarovej prihrávke osamotený medzi kruhmi a trafil ideálne - 1:0.

Navyše, v 6. min hrali domáci presilovku a Jenčíkova strela prekĺzla Sidorovi za chrbát.

Po druhom inkasovanom góle si popradský tréner Milan Jančuška zobral time out a následne to skúšali - zhodne neúspešne - Smotrila a v 13. min Jabrocký, ktorého pokus Hylák vyrazil.

V 14. min si na druhej strane pred Sidora nakorčuľoval Matis, ale neprekonal ho ani na dvakrát.

Naopak, kontaktný gól mohol dať ešte pred prvou prestávkou Buc, v početnej výhode však trafil len hornú žŕdku.

Poprad využil presilovku na zníženie

V 28. min našla Jenčíkova strela švihom dobre postaveného Sidora, Cebák potom trafil len do bočnej sieťky.

V polovici stretnutia hrali "kamzíci" presilovku a vylúčenie Haščáka trvalo iba 18 sekúnd - presadil sa totiž Devečka na 1:2 z pohľadu Popradu.

V 31. min vytasil fantastický zákrok Sidor proti šanci Matisa, ktorého následná dorážka išla nad.

Brankár hostí si neskôr poradil aj Marcinkovým pokusom. V 36. min mohol vyrovnať Buc, trafil však len pripraveného Hyláka.

Definitívne rozhodol Pašek

V 44. min vyrazil Jenčíkovu strelu Sidor. V ideálnej pozícii potom v presilovke minul bránku Deyl a v 47. min neprekonal zblízka brankára hostí ani Pašek.

Vynikajúci zákrok predviedol v 51. min počas popradskej početnej výhody po zakončení Hvilu Hylák.

O vyrovnanie sa márne pokúšal strelou bez prípravy v 55. min Klouda.

Popradčania 2:02 min pred koncom tretej tretiny odvolali gólmana, ale ich snaha zmazať jednogólové manko bola neúčinná.

Naopak, 16 sekúnd pred sirénou spečatil postup Košičanov strelou do prázdnej bránky Pašek.

Fakty

HC Košice - HK Poprad 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) - konečný stav série 4:3

Góly: 4. T. Marcinko (Spilar), 6. R. Jenčík (Pašek, Marcel Haščák), 60. Pašek - 29. D. Devečka (Klouda, Ľ. Vaic)

Vylúčení 6:5 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Rozhodovali Jonák, Konc - Gajan, Valach, 7 314 divákov.

HC Košice: Hylák - Cebák, Štrbák, Deyl, Šeda, Martin Chovan, Macejko - Novotný, Slovák, Jokeľ - Haščák, Pašek, Jenčík - Gmitter, Marcinko, Spilar - Matis, Mlynarovič, Svitana

HK Poprad: Sidor - Devečka, Fabian, Šterbák, Suchý, Kovačevič, Kurali - Smotrila, Stals, Vaic - Vandas, Balán, Hvila - Buc, Klouda, Jabrocký - Paločko, Stanfield, S. Takáč.