Nájdete nás na webe

Košičanky v Európskej lige prehrali s Jekaterinburgom

Basketbalistky Good Angels podľahli domácemu tímu vysoko 41:72.

(Zdroj: TASR)

JEKATERINBURG. Basketbalistky slovenského šampióna Good Angels Košice prehrali vo svojom druhom vystúpení na finálovom turnaji Final Eight Európskej ligy 2012/13 v ruskom Jekaterinburgu miestnemu UMMC vysoko 41:72.

Zverenky Maroša Kováčika v boji o prípadný postup medzi najlepšiu štvorku európskych klubov musia v stredu zdolať poľské družstvo CCC Polkowice (16.30).

Košičanky absolútne nezachytili úvod duelu a na začiatku 4. minúty prehrávali po trojke Taurasiovej už vysoko 0:13. Ich súper agresívne bránil a o dve minúty neskôr už vyhrával 15:0, po tom čo dva body pridala Grudová.

Až potom sa do streleckej listiny zapísala Piersonová (2:15), no po desiatich minútach svietil na ukazovateli skóre stav 8:26, keď dvoma bodmi korigovala Piersonová.

Ruský klub si vypracoval vysoký náskok

V ďalšom priebehu sa hráčkam Good Angels nedarilo predovšetkým strelecky a ich manko postupne narástlo v 15. minúte až na rozdiel dvadsiatichšiestich bodov, keď sa presadila Parkerová a upravila na 8:34.

Odpoveďou bolo päť bodov Quigleyovej a ďalšie dva pridala Krivačevičová, ktorá v 17. minúte znížila na 15:36. Ruský klub však do polčasu ešte zvýšil svoj náskok na rozdiel dvadsiatichštyroch bodov (19:43).

Košičankám sa podarilo skresať z náskoku súpera v 26. minúte po trojke Pindrochovej (26:47) a tá istá hráčka sa spoza oblúka nepomýlila ani o dve minúty neskôr, keď upravila na 30:52. Jekaterinburg si však s prehľadom udržiaval dostatočný bodový odstup pred záverečnou desaťminútovkou vyhrával 54:30.

Od stavu 32:54 zaznamenali hráčky UMMC šesťbodovú šnúru, na konci ktorej bola Kobrynová a tréner Good Angels si vzal oddychový čas.

Jeho zverenky už nedokázali nájsť účinnú zbraň na dobre hrajúceho súpera, ktorý postupne zvyšoval svoj náskok. Napokon sa tešil z jednoznačného víťazstva 72:41 a pripísal si ďalšie dva body do tabuľky A-skupiny.

Krídelníčka Good Angels Helena Sverrisdóttirová (vľavo) s loptou. Foto: TASR

Jendrichovský: Akoby nás prešiel nákladný vlak

"Akoby nás prešiel nákladný vlak," komentoval vystúpenie tímu pre agentúru SITA generálny manažér Good Angels Košice Daniel Jendrichovský.

"Jekaterinburg sa dva týždne chystal na náš vzájomný zápas, čo nás síce teší, že nám venoval takú pozornosť, ale ku svojej obrovskej kvalite pridal aj skvelú prípravu. Z taktickej stránky do detailov rozobral našu hru. V druhom polčase sa duel viac-menej iba dohrával."

Majsterky SR zavŕšia skupinové boje v stredu 20. marca proti poľskému družstvu CCC Polkowice (od 16.30 SEČ), s bilanciou 1 - 1 živia šance na postup do semifinále.

"Obávam sa, že zo súboja proti Jekaterinburgu ťažko nájsť nejaké pozitíva, takže musíme ho hodiť čo najskôr za hlavu. Veríme, že v stredu to bude úplne iný zápas. Podarilo sa nám ušetriť nejaké sily. Najdôležitejšiu vec, ktorú sme si stanovili - zvíťaziť nad Galatasarayom, sme splnili už v prvý deň. V stredu chceme urobiť druhý dôležitý krok," doplnil Jendrichovský.

Good Angels Košice - UMMC Jekaterinburg (Rus.) 41:72 (19:43)

Zostava a body Good Angels: Piersonová 6, Quigleyová 5, Kulichová 2, Kupčíková 1, Bojovičová 0 (Krivačevičová 12, Pindrochová 6, Sverrisdóttirová 5, Lacyová 4, Hruščáková 0)

Najviac bodov UMMC: Jekabsoneová 14 (4 trojky), Taurasiová 13 (3 trojky), TH: 7/3-13/9, trojky: 4:7, fauly: 18:11.