P. König: My môžeme, Košičania musia

Sportnet|25. mar 2013 o 00:00

Nitrianskou šatňou sa včera ozýval víťazný pokrik. Mužstvo spod Zobora otočilo zápas, ktorý sa pre nich nevyvíjal dobre.

Nitrianskou šatňou sa včera ozýval víťazný pokrik. Mužstvo spod Zobora otočilo zápas, ktorý sa pre zverencov Antonína Stavjaňu nevyvíjal dobre. Nitra trikrát prehrávala a vyrovnávajúci gól strelila až v 57. min. a 27 sekunde. To však nebolo všetko, lebo následne prišli ďalšie dva a Corgoni vyhrali prvé semifinálové stretnutie 5:3.

KOŠICE. V dnešnom druhom zápase v Steel Aréne sa bude hokejistom Nitry dýchať ľahšie. Vstup do semifinálovej partie s oceliarmi im totiž vyšiel hádam tak, ako ani včera, pár minút pred koncom, ani nedúfali.

"Zatiaľ to vyzerá dobre, treba si oddýchnuť. A aj v druhom zápase sa posnažiť čosi s tým výsledkom urobiť. Určite nechceme ani druhý zápas len tak odohrať," mimoriadne spokojný bol po finiši nedeľňajšieho vystúpenia v Steel Aréne nitriansky obranca Peter König.

Za nepriaznivého stavu musela Nitra hru otvoriť. Snažila sa vymazať jednogólové manko a v samom závere sa jej to podarilo, dokonca stretnutie nešlo ani do predĺženia, lebo práve Peter König v 59. min. ranou od modrej čiary strelil víťazný gól svojho tímu.

"Víťazný gól chutil parádne," priznal urastený zadák , ktorý prestrelil brankára Alexandra Hyláka. Do konca tretej tretiny ostávala minúta a 43 sekúnd. Peter si však ešte nebol istý tým, že jeho mužstvo prvý semifinálový duel dotiahne do úspešného konca.

"Vedel som, že Košičania po mojom góle budú odvolávať brankára. Tak sa aj stalo. Počas power-play si však nevynútili žiadny tlak. Naopak, my sme ešte dali gól do prázdnej bránky, takže sme to zvládli," pousmial sa autor víťazného gólu.

Všetko mohlo byť inak, keď za stavu 3:2 mal prácu aj videorozhodca. Cebákov gól však neuznal.

"Vedeli sme, že ten gól platiť nebude, ale ak by platil, určite by nás ten gól zlomil a v prvom zápase by sme to mali ťažšie," priznal König, ktorý verí, že aj v druhom stretnutí jeho tím bude odchádzať z ľadu v lepšej nálade. "My môžeme, Košičania musia."

Domov»Sportnet na východe»P. König: My môžeme, Košičania musia