AKTUALIZOVANÉ 19:45

Košičania o víťazstve v Trnave rozhodli v druhom polčase

V 23. kole Corgoň ligy Spartak Trnava podľahol MFK Košice 2:3.

Bílí andelé na Košičanov nestačili.(Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj)

TRNAVA/KOŠICE. Spartakovci od úvodu dávali košickému súperovi pocítiť, že v sobotu to budú mať v Trnave ťažké.

Už v 3. min Tomaček unikol po ľavej strane, cez brániaceho Tótha odcentroval, Vlasko loptu mierne podvihol na zadnú žrď a osamotený Schranz otvoril skóre - 1:0.

Domáci s chuťou bojovali, diktovali tempo zápasu a "východniarom" nedovolili plynulú rozohrávku. Hostia pod tlakom kopili chyby, čo využívali dôrazní hráči Spartaka.

Tomaček, Vlasko a Schranz poriadne zamestnávali obranu MFK, v ktorej Sekulič, Bašista a Ostojič nevedeli, kam s loptou do bezpečia.

"Žlto-modrí" sa pokúšali brejkmi preniknúť za trnavskú obranu, ale stopéri Karhan s Čarnotom si dokázali poradiť.

Košičania však vyčkávali na príležitosť, ktorá sa im naskytla v 40. min: Hovančik presne našiel Viazanka, ktorý z hranice šestnástky vyrovnal.

Do kabín na polčasovú prestávku mohli odchádzať spokojnejší Trnavčania.

Mikovič poslal dlhým pasom do šestnástky Vlaska, ten po nedorozumení košicej defenzívy prenikol až pred Tofilovského, ale namieril tesne vedľa.

Po obrátke bol obraz hry naďalej v réžií Spartaka, ale taktická hra na strane Košíc prinášala gólový efekt.

V 55. min Matič vystrelil z 25 metrov, Jakubovovi vypadla lopta pred Oumara Diabyho, ktorý ju ležérne poslal späť do náručia trnavského brankára.

V 59. min však Košičania udreli: po druhom rohovom kope našiel center v skrumáži Ostojiča, ktorý sa najlepšie zorientoval a posadil hostí na koňa - 1:2.

V 63. min urobil obrovskú chybu kapitán Spartaka Karhan, keď nespracoval loptu od domáceho brankára. To využil legionár Oumar Diaby a do prázdnej bránky zvýšil na 3:1 pre hostí.

V 66. min Matič vysunul Karaša, ten sa kľučkou zbavil Janečku, prihral voľnému O. Diabymu, ten však netrafil bránku.

V 69. min sa Ciprys uvoľnil cez Šinglára, priťukol Mikovičovi, ktorý prízemnou strelou prestrelil už ležiaceho Tofiloského a korigoval na 2:3.

Domácim sa už nepodarilo vyrovnať, Košičania sa po záverečnom hvizde tešili z cenných troch bodov.

Hlasy trénerov

Peter Zelenský, tréner Trnavy: "Po tomto zápase nie som vôbec spokojný. Z tlaku v prvom polčase sme využili veľmi málo, dali sme iba jeden gól. Po prestávke sme dostali po hrubej chybe Karhana tretí gól. Podarilo sa nám ešte znížiť, ale v závere to bol už iba platonický tlak. V defenzíve nám robia problém štandardné situácie súpera. Naopak, my ich máme za zápas aj dvadsať, no nedostaneme sa ani do zakončenia, aj toto dnes rozhodlo."

Ján Kozák, tréner Košíc: "Nezachytili sme úvod zápasu. Domáci sa dostali do tlaku, čo nám robilo problémy. Vyústilo to do vedúcehogólu Trnavy. Postupne sme sa dostávali do hry, podarilo sa nám do prestávky vyrovnať. V druhom polčase sme po našom vedúcom góle využili chybu súpera, čo nás dostalo do dvojgólového vedenia, neboli sme lepším tímom, ale šťastnejším."