Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia
Nájdete nás na webe

Viazanko vyrobil dve penalty, spoluhráči dali iba jednu

Slovan síce neutŕžil v Čermeli prvú jarnú prehru, ale Košičania mu ukázali, že sú tím, ktorý môže spôsobiť lídrovi vážne komplikácie.

Oumar Diaby s loptou. Otváral skóre stretnutia so Slovanom.(Zdroj: Veronika Janušková)

KOŠICE. Pre tých viac ako päťtisíc divákov to bol zaujímavý zážitok, aj keď hru trošku kazil tradičný košický vietor, a na taký pokročilý stupeň jarnej sezóny netradične nekvalitný terén.

„Iste, iste, bolo to na hre vidieť. V prvom polčase pomáhal vietor trošku nám, v druhom zas Slovanu. No ten košický vietor je taký, aký je, a musíme si naňho zvykať,“ vraví jedna z ústredných postáv zápasu.

Miroslav Viazanko totiž vzal stratégiu striedaní na strane belasých do svojich rúk a nešťastníka Lukáša Pauscheka posadil na lavičku už po prvej štyridsaťpäťminútovke.

Nováčik v reprezentácii bol veľmi zábavnou figúrou v prvom polčase čermeľského duelu. Vyrobil dve jedenástky, a keby hral aj po prestávke, možno by dal ešte jedno číslo zo svojho zákrokového repertoára.

V oboch penaltách

K obom zákrokom donútil Pauscheka práve Viazanko. Najskôr padol cez jeho nastavenú nohu, potom, v snahe o narážačku s Tóthom, zapojil do akcie aj jeho ruku.

Ale Miro prisahá, že to nerobil zámerne, aby obrancu belasých dostal z ihriska. „Nie, nie, určite nie,“ pousmial sa.

„Lebo naším zámerom bolo hrať hlavne kolektívne, a nie sústrediť sa na nejaké individuálne výkony alebo individuality z mužstva súpera. Aj keď určite bolo dobré, že sme vďaka Pauschekovi kopali dve penalty. Myslím si, že tá prvá to bol určite faul, a rozhodca to posúdil správne, lebo som išiel vlastne po čistej lopte, a nebyť tej nohy, ktorú mi tam Pauschek vopchal, a cez ktorú som preletel, tak smerujem na bránu. Určite to nebol čistý obranný zákrok. A tá ruka? Tiež to bola naša dobrá akcia. Miki Tóth bol rozbehnutý, a keby Pauschek nezasiahol rukou, možno by to dotiahol až do gólovej koncovky. A možno by to bol už druhý náš gól... Škoda, mali sme dve penalty, mali sme obe premeniť.“

Dáva klobúk dole pred mužstvom

Na prvú jedenástku si pripravoval loptu kapitán MFK Peter Šinglár, a vyzeral, že to robí veľmi dôkladne.

Lenže, asi to s tou dôkladnosťou trošku prehnal, lebo gólman Slovana Putnocký mal dosť času na to, aby si uvedomil, ako penalty kope. Šinglár bol však stále vo výhode.

„Brankár to chytiť nevie, ale hráč to vie zle kopnúť. Ja som to zle kopol, a to rozhodlo,“ berie košický kapitán vinu na seba.

„Bola to moja prvá nepremenená jedenástka v kariére. Veľa som ich nekopal, ale to bolo prvý raz, čo som jedenástku nedal.“

A či nie sú za to v košickej kabíne aj nejaké pokuty? „Nie sú, ale asi si nejakú dám sám, aby to malo aspoň nejaký osoh,“ pousmial sa Peter Šinglár.

„A dávam klobúk dole pred mojím mužstvom, ako sa k tomu chlapci postavili, lebo si myslím, že po mojej nepremenenej penalte mužstvo ešte pridalo, a predsa sme dokázali dať ten prvý gól. O tom, že sme nevyhrali, však určite rozhodla moja penalta, lebo by to bolo už 2:0, a hralo by sa inak. Ale, taký je futbal. A ja v tom vidím aj pozitívum, že sme sa nezložili, chlapci do toho išli s ešte väčšou vervou, a za to im ďakujem.“

Teraz sa im možno ten bod máli, lebo slovanistov miestami tlačili na lopatky. Ale všetka česť aj súperovi, najmä v druhom polčase. Že vedie ligu, asi nie je náhoda.

„Keď budeme tento zápas hodnotiť s odstupom času, tak to určite bude hodnotenie pozitívne,“ vraví Miroslav Viazanko.

„No teraz možno máme ešte taký pocit, že sme to mohli dotiahnuť do víťazného konca, a nedovoliť im, aby nám strelili gól.“