Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Košická nádej na hokejový titul je už minimálna

Košickí hokejisti prehrali aj tretí zápas finále, tentoraz doma 2:3. V sérii prehrávajú už 0:3, Zvolen má mečbal.

(Zdroj: TASR/Fratnišek Iván)

KOŠICE. Ani v treťom finálovom zápase hokejovej extraligy sa nepodarilo Košičanom poraziť Zvolen.

Doma podľahli súperovi 2:3, keď dvakrát viedli gólmi Jenčíka, ale Zvolen v tretej tretine otočil skóre.

Štvrtý duel finále je na programe v piatok o 18. hodine opäť v Steel aréne, Zvolen sa v prípade úspechu stane majstrom.

Skóre otvoril Jenčík

Strelecký účet stretnutia mohol otvoriť v 3. min hosťujúci Čurilla, boli to však domáci, ktorí sa tešili z prvého gólu.

Jenčík svoj prvý pokus v presilovke ešte nepremenil, ale v 5. min zužitkoval výbornú prihrávku Pašeka a sám pred Šimkom nezaváhal - 1:0.

Zvolenský brankár potom vyrazil nepríjemnú Deylovu strelu a skvele si počínal aj pri príležitosti Gmittera, ktorý bol osamotený pred bránkou.

Zvolen prebral iniciatívu

Úvod druhej tretiny vyšiel Zvolenu. Čierny vystrelil od modrej čiary a teč Petra Zuzina znamenal vyrovnanie - 1:1.

Hosťujúcemu tímu tento gól pomohol. Zvolen ožil a podstatne viac vzruchu bolo pred Hylákom. Obranca Košíc Cebák sa síce predral až pred súperovu bránku, ale tam našiel dobre postaveného Šimka.

Domáci gólman Hylák musel kryť pokus Čurillu, Podkonický v 25. min minul odkrytú časť bránky a z podobnej pozície sa nepresadil ani Michal Chovan.

V polovici stretnutia sa pred Hylákom ocitol osamotený Škvaridlo, košický brankár však vyšiel zo súboja víťazne.

V 35. min to bol opäť Škvaridlo, ktorý zamestnal Hyláka. Podkonický mal o minútu neskôr v ideálnej príležitosti vychýlenú mušku.

Rozhodol skúsený Podkonický

V 43. min mieril Novotný spomedzi kruhov nepresne, ale o minútu na to domáci Jenčík prekvapil Šimka a Košičania viedli 2:1.

V 49. min sa však začínalo odznova, Muchovu strelu vyrazil Hylák, na dorážku Lukáš Juríka bol však už prikrátky - 2:2.

Veľkú chybu Deyla v 55. min potrestal po pohotovom zakončení Podkonický - 2:3.

Domácim sa nepodarilo vyrovnať ani v záverečnej polminútovej hre bez brankára.

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Okrem prvej tretiny sme odohrali dobrý zápas. V druhej tretine sme dominovali, mali sme šance a v tretej to bol už vabank. Dnes sme boli úspešnejší v koncovke. V prestávke po prvej tretine som chlapcom veľa od srdca povedal a rýchly gól nás naštartoval."

Milan Staš, tréner Košíc: "Prvá tretina bola v našej réžii, mohli sme ju vyhrať 3:0. Začiatok druhej tretiny nám ušiel. V tretej tretine to bolo kto z koho, my sme urobili dve hrubé chyby a súper nás za to potrestal. Ešte nie je koniec, treba dať do toho všetko a uvidíme zajtra."

Fakty

HC Košice - HKm Zvolen 2:3 (1:0 , 0:1, 1:2) - stav série 0:3

Góly: 5. R. Jenčík (D. Pašek, Marcel Haščák), 44. R. Jenčík (D. Pašek, Marcel Haščák) - 21. P. Zuzin (L. Čierny), 49. L. Jurík (Mucha, Škvaridlo), 55. Podkonický (Puliš).

Vylúčení 1:2 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Rozhodovali: Konc, Kubuš - Korba, Smrek, 6 091 divákov.

Košice: Hylák - Cebák, Štrbák, Kolba, Šeda, Martin Chovan, Deyl, M. Novák - Marcel Haščák, D. Pašek, R. Jenčík - Boltun, T. Marcinko, Spilar - Š. Novotný, Marek Slovák, Jokeľ - P. Svitana, Mlynarovič, O. Gmitter.

Zvolen: Šimko - L. Čierny, Juraško, Novajovský, J. Mucha, Hraško, Hertl, Pichnarčík - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Kalla, M. Jurík, Čurilla - Puliš, Mahdalík, Martin Ďaloga - Ľ. Zuzin.