Good Angels prehrali v Ružomberku

(Autor: TASR/František Iván)
TASR|20. apr 2013 o 17:53

Basketbalistky MBK Ružomberok pripravili svojim rivalkám z majstrovského tímu Good Angels prvú prehru v extraligovej sezóne.

Basketbalistky MBK Ružomberok pripravili svojim rivalkám z majstrovského tímu Good Angels Košice prvú prehru v extraligovej sezóne 2012/2013.

RUŽOMBEROK/KOŠICE. Do druhého finálového duelu lepšie vstúpili Liptáčky. V 5. minúte odskočili majstrovi na 10:5 a v 8. minúte na 20:12. Po prvej "štvrťke" Ružomberok viedol nad zaskočenými Košicami o sedem bodov - 23:16, v 11. minúte o deväť 25:16 a v 13. minúte o jedenásť 32:21.

No v 16. minúte po jedenásťbodovej šnúre "anjelok" bolo vyrovnané 32:32. Tým ale Ruža stopla "lauf" súperiek a do polčasu si vybudovala znovu 11 bodový náskok 45:34.

Do druhej "polky" Košičanky vykročili deväťbodovou šnúrou a vďaka nej sa v 24. minúte priblížili domácemu tímu na dva body 45:43. Ružomberčanky ale opäť zakontrovali a v 26. minúte ušli na 52:43 a vzápätí na 55:45.

Pred záverečnou štvrtinou svietil na tabuli stav 59:47. V 35. minúte mala Ruža k dobru 12 bodov (67:55) a potom už obhajcovi titulu nedovolila zápas zvrátiť.

Hlasy trénerov

Štefan Svitek (Ružomberok): "Keď sme porazili štvrté družstvo euroligy, tak to bol asi náš najlepší výkon v sezóne. Hrali sme naozaj dobre, agresívne, malo to náboj. Úplne iná bola aj naša strelecká efektivita, ako v prvom zápase v Košiciach, tiež počet stratených lôpt bol veľmi nízky. Dievčatá príkladne plnili všetky predzápasové pokyny."

Maroš Kováčik (Košice): "Súper hral lepšie, hlavne so srdcom, naopak my sme sa snažili o profesionálny basketbal, ktorý vôbec nie je vlastný nášmu tímu. Ružomberok dokázal, že doma je nebezpečný. Hral koncentrovane a zvíťazil zaslúžene. Za predvedený výkon sme si takúto facku aj zaslúžili."

MBK Ružomberok - Good Angels Košice 82:65 (23:16, 22:18, 14:13, 23:18) - stav série 1:1

Zostavy a body

Ružomberok: Holmesová 19, Parkerová 18, Lukačovičová 10, Vanderaslootová 7. (D. Baburová , Kmeťová 5, D. Baburová 8, Minčíková 12, Anderssonová)

Košice: Quigleyová 20, Bojovičová 9, Kulichová 8 Krivačevičová 5, Kupčíková 4, (Lacyová 10, Hruščáková 6, Sverrisdóttirová 3), TH: 15/11 27/16, fauly: 24/18, trojky: 7:3, 2200 divákov