Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša
AKTUALIZOVANÉ 19:25

O basketbalovom titule sa rozhodne až v Košiciach

Vo štvrtom zápase finále extraligy basketbalistiek porazil Ružomberok celok Good Angels Košice 67:62.

(Zdroj: TASR/Dušan Hein)

RUŽOMBEROK. Basketbalistky MBK Ružomberok pripravili svojim dlhoročným rivalkám z majstrovského tímu Good Angels Košice druhú prehru v extraligovej sezóne 2012/2013.

Zverenky Štefana Sviteka uspeli v sobotňajšom štvrtom stretnutí finále play-off v Koniarni 67:62, hoci v úvode druhej štvrtiny zaostávali aj 6:27, a vyrovnali stav série hranej na tri víťazstvá na 2:2.

O titule sa rozhodne až v utorok 30. apríla v košickej Infiniti aréne.

Košice pustili sľubný náskok

Domáce hráčky veľmi zle vstúpili do zápasu, za necelé tri minúty prehrávali 0:7, o štyri minúty na to 4:14.

Keďže ružomberská strelecká mizéria mala pokračovanie, v 14. minúte obhajca titulu viedol už o 24 bodov (33:9). V týchto chvíľach to vyrezalo na ružomberský uterák.

Potom domáce hráčky deväťbodovou šnúrou znížili na 18:33 a tým sa začala ich fantastická bodová stíhačka.

Tesne pred koncom polčasu sa priblížili na 12 bodov (24:36) a potom pokračovali v takomto kurze aj ďalej.

V 28. minúte po 14 bodoch v rade prvý raz Ružomberok preklopil skóre vo svoj prospech - 48:47.

Pred poslednou štvrtinou bol stav 50:47. V 31. minúte liptovský kolektív vyskočil na 54:49, no Košičanky zakontrovali a v 35. minúte otočili stav na 54:60.

V závere sa na palubovke aj iskrilo. Lepšie koncovku zvládli ružomberské basketbalistky, ktoré v tomto stretnutí ušli hrobárovi z lopaty.

Štefan Svitek (tréner Ružomberka): "Dievčatá ukázali ohromnú silu, keď dokázali otočiť nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas. Do Košíc pocestujeme s nádejou, že sa tam môžeme postarať o prekvapenie."

Maroš Kováčik (tréner Good Angels): "Vedeli sme, že súper nemôže mať počas celého zápasu takú nízku úspešnosť streľby ako v prvej štvrtine. Stretnutie sa potom vyrovnalo a napokon vyhralo šťastnejšie družstvo. V rozhodujúcom zápase máme výhodu domáceho ihriska, čo je veľmi dôležité."

Fakty

MBK Ružomberok - Good Angels Košice 67:62 (6:24, 20:16,24:7, 17:15) - stav série 2:2

Ružomberok: Holmesová 21, Parkerová 18, Vandersllotová 7, Tetemondová 2, Lukačovičová 2 (Kmeťová 14, Minčíková 3, Brezániová 3, D. Baburová 0)

Good Angels: Bojovičová 17, Krivačevičová 13, Quigleyová 8, Kupčíková 1, Kulichová 0 (Sverisdóttirová 10, Hruščáková 7, Lacyová 6, Bálintová 0),

TH: 24/21 - 7/6, fauly: 15 - 23, trojky: 4 - 4, rozhodovali: Gabara, Ženiš a Fuska, 2 200 divákov.

Súd o kauze zneužívania detí: Skutok sa nestal