Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Jendrichovský: V druhom polčase sme podľahli prostrediu

Boj o extraligový trón dospel až do piateho stretnutia. Rozhodne sa v Košiciach.

Rozhodnutie nepadlo. Ružomberská hráčka Nadia Parkerová (vľavo) a košická hráčka Tijana Krivačevičová vo štvrtom zápase finále play-off extraligy basketbalistiek MBK Ružomberok - Good Angels Košice.(Zdroj: tasr)

Boj o extraligový trón dospel až do piateho stretnutia. Rozhodne sa v Košiciach, keďže basketbalistky Ružomberka v sobotu na domácej pôde odvrátili majstrovský mečbal Good Angels. Žlto–modré viedli už o 24 bodov, ešte v polčase o 14 bodov. Po prestávke však ovládol dianie pod košmi Ružomberok, za 20 minút inkasoval iba 22 bodov, zvíťazil 67:62 vynútil si tak rozhodujúci duel zajtra v Infiniti aréne.

KOŠICE. Basketbalová extraliga žien má po rokoch dramatickú finálovú zápletku. Good Angels vstupovali do boja o titul ako favorit, štvrtý tím Euroligy však prehral v Ružomberku aj druhý zápas, a tak je stav v sérii nerozhodný 2:2. O všetkom sa rozhodne zajtra v Košiciach v piatom stretnutí, ktoré sa začne o 18. hodine.

Druhý polčas Košičanky v Ružomberku zbabrali. Začiatok mali výborný, vyhrávali 33:9. Po dvadsiatich minútach viedli 40:26, ale po zmene strán bol pánom na ihrisku domáci tím. Manko vymazal a nakoniec vyhral 67:62.

„Prvý olčas bol z našej strany veľmi dobrý. Hrali sme to, čo sme chceli, sústredene, koncentrovane. V druhom polčase sme podľahli prostrediu, zastrašeniu, problémom s faulami,“ komentoval dianie na ružomberskej palubovke generálny manažér Good Angels Daniel Jendrichovský.

Žlto–modré prešustrovali vyše 20–bodový náskok, taký je už zvyčajne rozhodujúci. „Mal byť rozhodujúci,“ priznal Jendrichovský.

„Neviem, čo sa udialo v polčase. Nebudem ani plakať. Kto si chce urobiť názor, mnal by si pozrieť záznam z tretej štvrtiny. Malo to veľmi málo spoločné s normálnym zápasom.“

Už bez Lacyovej

O majstrovi sa rozhodne zajtra na košickej palubovke. Bude to nervák. Košice túžia po desiatom titule v rade, Ružomberok má šancu po rokoch zosadiť východniarky z trónu.

„Celú sezónu sme bojovali o to, aby sme mali výhodu domáceho prostredia. Rozhodujúci duel hráme doma a podstatné je, že nebudeme nastupovať v absolútne nepriateľskej atmosfére, aká bola v Ružomberku. Verím, že s pomocou našich divákov to dotiahneme k titulu. Vedeli sme, že to nebude ľahká séria, ale nečakali sme ani takúto. Som presvedčený, že sa prejaví výhoda domácej palubovky. Bude to psychicky náročný zápas, ale malo by sa nám hrať podstatne ľahšie ako u súpera. Nemôžeme však už rátať s Američankou Lacyovou. Tá po štvrtom stretnutí odletela do Štátov. Vedeli sme však už pred sériou, ako to bude a sme jej vďační, že prišla a pomohla. Musíme sa vysporiadať s jej neúčasťou,“ dodal Daniel Jendrichovský.

Štatistika

MBK Ružomberok - Good Angels Košice 67:62 (6:24, 20:16, 24:7, 17:15) - stav série 2:2

Najviac bodov: Holmesová 21, N. Parkerová 18, Kmeťová 14 -Bojovičová 17, Krivačevičová 13, Sverrisdóttirová 10. TH: 24/21 - 7/6, fauly: 15 - 23, trojky: 4 - 4, rozhodovali: Gabara, Ženiš a Fuska, 2200 divákov.