Aj Staňovci zažili v amfiku sklamanie

Rasťov rodinný fanklub. Brankára Staňu prišli podporiť aj manželka Jana s dcérou Lily (vľavo), či jeho sestra (vpravo). (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|10. máj 2013 o 18:50

Asi dve tisícky Košičanov sledovali v piatok v amfiteátri súboj našich a rakúskych hokejistov.

Asi dve tisícky Košičanov sledovali v piatok v amfiteátri súboj našich hokejistov s vlastnou nehomúcnosťou a novým rakúskym národným hrdinom - brankárom Bernhardom Starkbaumom.

KOŠICE. A keďže po Lotyšsku sa nám podarilo prehrať 1:2 aj s ďalším outsiderom, Košičania hromžili a zlostne si prepočítavali, aké teoretické šance nám ešte zostali na postup do štvrťfinále majstrovstiev sveta.

V hokejovom mestečku sme našli povzbudzovať aj manželku nášho gólmana Rasťa Staňu Janu s ich malou dcérou a ďalšími Rasťovými rodinnými príslušníkmi z rodných Košíc v jeho dresoch.

foto
Košický amfiteáter žije hokejom

Jana Staňová tipovala po druhej tretine našu výhru 3:1 s tým, že Rasťo už žiaden ďalší gól nesmie pustiť. Táto prognóza jej vyšla len sčasti, lebo v samostatných nájazdoch bola nad manželove sily strela Thomasa Vaneka.

„Musíme to dnes vyhrať. Jeden gól síce dostal, ale viac už má odteraz zakázané, lebo potom možno dostane aj odo mňa... (úsmev) S Rasťom sme stále v kontakte, telefonujeme a skypujeme si a posielam mu aj fotky našej dcérky. Po zápase s Lotyšskom bol smutný, bolo to poznať na hlase, tak som sa ho na to ani veľmi nepýtala,“ povedala nám pred poslednou tretinou.

V závere stretnutia síce dcéra Ria viackrát zatlieskala ockovým zákrokom, no ani to nepomohlo. Po našej prehre Jane Staňovej veľmi do reči nebolo. „Ťažko sa vyhráva, keď nevieme dať gól...“ smutne dodala.