Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

MFK Košice doma zvíťazil nad Duklou

O výhre 1:0 v zápase s Banskou Bystricou rozhodol Viazanko a brankár Tofiloski.

(Zdroj: Veronika Janušková)

KOŠICE. V úvode stretnutia sa obidve mužstvá iba oťukávali a prvá šanca prišla až v 13. minúte.

Domáci stredopoliar Hovančík napriahol spoza šestnástky, loptu ešte tečoval Oumar Diaby, ale Boroš sa poriadne natiahol a poslal ju na rohový kop.

Hostia sa postupne osmelili a v 20. minúte vystrelil zvnútra šestnástky z otočky Peňaška, netrafil však priestor brány. O tri minúty neskôr napriahol Šovčík a aj s prispením domáceho obrancu, skončila lopta na brvne Tofiloského brány.

Domáci gólman sa ešte zapotil v 31. minúte, keď ho k zákroku vyzval strelou z priameho kopu Hučko.

Vstup do druhého dejstva vyšiel "žlto-modrým", ktorí sa po akcii Matiča a následnom zakončení Viazanka ujali vedenia - 1:0.

Brankár Tofiloski podržal svoj tím

V 64. minúte sa vo vnútri šestnástky dostal k zakončeniu striedajúci Karaš, ale Boroš si s jeho zakončením dokázal poradiť.

Banskobystričania pohrozili o štyri minúty neskôr po rohovom kope, Teixeirovu hlavičku však Tofiloski kryl.

Vzápätí preveril jeho pozornosť Turňa, stav sa nezmenil. V 71. minúte spálil najväčšiu šancu hostí Hučko, ktorý zblízka hlavou nechal vyniknúť košického brankára.

O dve minúty neskôr poslal Karaš z pravej strany center na Oumara Diabyho, lopta z jeho kopačky skončila iba na brvne hosťujúcej brány.

Na opačnej strane nebezpečne vypálil Adámik, Tofiloski podržal svoj tím. Päť minút pred koncom duelu vytiahol ďalší parádny zákrok po nebezpečnej hlavičke Slančíka. V 89. minúte ešte Karaš z tesnej blízkosti trafil iba Boroša.

Hlasy trénerov

Ján Kozák, tréner Košíc: "Tento zápas bol v prvom polčase veľmi opatrný, veľa nepresností, málo pohybu. Pravdou je, že defenzívu sme ako tak robili. Druhý polčas bol lepší a mali sme tam dobrý úsek hry,keď sme dali gól a vypracovali si asi ďalšie dve príležitosti. O zápase rozhodli dvaja hráči a to brankár Tofiloski a Viazanko. Tí vyčnievali nad ostatnými a pričinili sa veľkou mierou o naše víťazstvo. Som rád, že sme vyhrali a posunuli sa na tretie miesto."

Norbert Hrnčár, tréner B. Bystrice: "Po takomto priebehu sa mi ťažko hľadajú slová. Vypracovali sme si obrovské množstvo šancí, no Tofiloski pochytal všetko, čo sa dalo a možno aj čo sa nedalo. Domáci využili brejkovú situáciu, po rýchlom prieniku ju i premenili."

MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 52. Viazanko. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Gymbér, 1670 divákov

MFK Košice: Tofiloski - Tóth, Ostojič, Bašista, Sekulič - Šinglár, Hovančík - Viazanko, Bukata (63. Karaš), Matič (77. Kavka) - O. Diaby (74. Gál-Andrezly)

Dukla Banská Bystrica: Boroš - Turňa, Gymbér, Adámik, Teixeira - Pančík (79. Faško), Hlinka, Savič (57. Považanec), Hučko - Šovčík, Peňaška (65. Slančík)