Košice prehrali dohrávku v Nitre

(Autor: SITA/Martin Havran)
Sportnet|14. máj 2013 o 19:27

V dohrávke 29. kola futbalovej Corgoň ligy prehrali Košice v Nitre najtesnejším pomerom 0:1.

NITRA. Futbalisti FC Nitra zvíťazili v utorňajšej dohrávke 29. kola Corgoň ligy nad MFK Košice 1:0 a posilnili si šance na záchranu.

Zverenci trénera Jozefa Vukušiča majú tri kolá pred koncom pred dvanástym Prešovom deväťbodový náskok, po skončení ligového ročníka však Nitre odrátajú tri body.

V úvode zaujalo dlhé ošetrovanie brankára hostí, ktorý napokon pokračoval v hre. Prvý futbalovo zaujímavejší moment videli diváci v 14. minúte. Domáci Cleber však po peknej narážačke pálil vysoko nad.

O dve minúty bol Gajdoš síce presnejší, ani on však nenamieril medzi žrde. V 20. minúte skúšal šťastie z diaľky Šimončič, gólman hostí však ani tentoraz nemusel zasahovať.

Po polhodine hry napriahol hosťujúci Matič, mieril ale len do stredu bránky.

Peknú kombináciu potom predviedli Šmehyl so Šimončičom, ten z uhla prudko zakončoval a Tofiloski musel vyraziť na roh. Po rohu sa lopta dostala ku Gajdošovi a po jeho centri Tawamba hlavičkoval tesne nad.

Košice kontrovali Hovančíkom, ktorého tvrdú strelu musel Chudý vytesniť na roh.

Inkasovali v poslednej desaťminútovke

V 56. minúte sa do lopty opäť oprel Matič a jeho strela len tesne minula nitriansku bránku. O päť minút to na opačnej strane vyskúšal Gajdoš, brankát Košíc nemal problémy.

Dobrú príležitosť na otvorenie skóre mali V 78. minúte Nitrania, z priameho kopu strieľal striedajúci Obradovič a Tofiloski sa musel poriadne natiahnúť.

V 84. minúte sa už domáci naozaj radovali, keď Obradovičov center usmernil do siete hlavou Tawamba.

V závere sa hostia snažili o vyrovnanie. Domácich aj pritlačili, pokusy Sekuliča, Coulibalyho Diabu a najmä Kavku však gól nepriniesli.

Jozef Vukušič, tréner Nitry: "Pre nás je to veľmi dôležité víťazstvo na ceste za záchranou. Bolo vidieť, že hráme s mužstvom, ktoré je v tabuľke vysoko. Súper dominoval najmä na zemi a bolo ťažké eliminovať jeho hráčov. Spoliehali sme sa hlavne na brejky a som veľmi rád, že sme vyhrali, aj keď to bolo so šťastím."

Ján Kozák, tréner Košíc: "Pre nás to bol smolný zápas, pretože počas celého stretnutia sme boli lepším mužstvom. V prvom polčase sme niekoľko vecí nedotiahli do gólu. Chlapci si za predvedený výkon nezaslúžili prehrať."

FC Nitra - MFK Košice 1:0 (0:0)

Gól: 84. Tawamba, ŽK: 89. Kaspřák - 68. U. Matič, rozhodovali: Horváth - Slyško, Poláček, 1420 divákov

Nitra: M. Chudý - R. Cicman, Kaspřák, Struhár, Mičic - Šimončič - V. Gajdoš (90. V. Kráľ), Zošák, Tawamba, Cléber (79. Kutra) - Šmehyl (68. Obradovič)

Košice: Tofiloski - Ostojič (90. Gál-Andrezly), Kavka, Bašista, Sekulič - Bukata, Hovančík - Viazanko, U. Matič (70. K. Diaby), Karaš (60. Šinglár) - O. Diaby