Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Košičania si z Myjavy bod nepriviezli

Futbalisti MFK Košice podľahli v 32.kole Corgoň ligy Spartaku tesne 0:1.

(Zdroj: tasr)

KOŠICE. Zápas sa hneď od úvodných minút hral vo svižnom tempe. Akcie hostí spočiatku nebezpečenstvo neznamenali, dva krát pohrozil Matič (v 2. a 17.min.), ale iba do pripraveného Solničku.

Prvá vážna akcia domácich prišla v 7. minúte, keď zľava Sládek našiel pred bránou Kosíka, ten minul v dobrej pozícii.

V 19. minúte už mohli tribúny oslavovať, Bruško načasoval prihrávku na Sivu, ten našiel voľného Šuleka, ktorý pohodlne rozvlnil sieť 1:0.

Kopaničiari boli aj naďalej viac nebezpeční. V 34. minúte sa mohol na Tofiloskeho rútiť Kosík, Kavka ho stiahol k zemi, no miesto červenej karty sa nevedno prečo hralo ďalej.

Rošády v zostave nepomohli

V polčasovej prestávke urobil lodivod hostí Kozák hneď tri zmeny v zostave, ale úvodná akcia patrila Myjavčanom, keď v 50.min skúšal krížnou strelou šťastie Kukoľ, ale nemieril presne.

Košičania sa osmelili v 59. minúte, z hranice 16-tky strieľal Duda, ale minul bránu. V 62. minúte prišla tutovka domácich, Daniel zľava našiel v päťke Kosíka, ten ale trafil ležiaceho Tofiloskeho.

Útočné kliešte Kopaničiarov zvierali hostí, v 65. minúte po priťuknutí Černáčeka pálil Sládek, strela bola zblokovaná a už o minútu opäť ten istý hráč po rohu v akcii, ale ani na 2-krát nedal gól.

O ďalšiu minútu boli opäť hektické momenty, najskôr Diaby mieril vedľa a následný útok domácich zakončil strelou do bočnej siete aktívny Sládek.

V 72. minúte sa strelou nad bránu po závare v 16-tke prezentoval Karaš. Veľkú možnosť príležitosť na vyrovnanie mal O. Diaby po priamom kope v 85. minúte, ale pohrdol ňou a prekopol bránu.

Ladislav Hudec, tréner Myjavy: "Chceli sme sa rozlúčiť víťazstvom, lebo tak sa patrí po úspešnej sezóne. Vedeli sme, že Košice hrajú technický futbal, čo na konci dokázali, mali nebezpečné situácie. My sme mohli rozhodnúť skôr, ale sme radi, že skoro plný štadión nás vytlieskal. Som veľmi spokojný s celou sezónou. Týmto domácim zápasom sme sa chceli hlavne domácim fanúšikom odvďačiť a som rád, že sme vyhrali."

Ján Kozák, tréner Košíc: "Myjava je jediné mužstvo, proti ktorému sme nezískali ani bod, tak snáď v budúcej sezóne."

Spartak Myjava - MFK Košice 1:0 (1:0)

Gól: 19. Šulek. Rozhodoval: Valášek, ŽK: Kukoľ Bašista, 1826 divákov

Myjava: Solnička - Siva, Častulín, Černáček, Kumančík - Kukoľ, Bruško (70. Pelegríni), Marček, Šulek (54. Daniel) - Sládek, Kosík (79. Urgela)

Košice: Tofiloski - Tóth, Kavka, Bašista, Sekulič (46. Skvašík) - Karaš, Hovančík (46. Duda), Viazanko, Bukata (46. Pavúk), Matič - O. Diaby

tasr

Už si s Číňanmi tľapli? Šepká sa, že áno. U. S. Steel: Sú to fámy

Američania by vraj mali dostať 1,17 miliardy eur.

Severný obchvat Prešova na papieri existuje. Pozrite si projekt

Otázny je termín, peniaze, aj konečná podoba R4 pri meste.

Americký denník opäť písal o Spišskom Hrhove

The New York Times chválil prácu s Rómami.

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.