Košičania sa rozlúčili so sezónou zmierlivou remízou

Košičania v nedeľu uhrali so Žilinou remízu 2:2.

Karaš dáva gól.Karaš dáva gól. (Zdroj: Veronika Janušková)

KOŠICE. Hostia sa už v 2. minúte tešili z vedúceho gólu. Brankár Košíc podbehol center, loptu nezachytil a Paur ju pohotovo zasunul do košickej siete.

Na druhej strane v 10. minúte domáci Tóth z hranice 16-tky mieril vedľa. O dve minúty sa nedarilo ani Sekuličovi, ktorý z dobrej pozície mieril v pokutovom území len do brankára.

Na druhej strane v 13. minúte ušiel po ľavom krídle Pich, Tofiloski však jeho strelu vyrazil.

Potom domáci prevzali iniciatívu, začali svižnejšie, zrýchlili hru a neustále sa tlačili do pokutového územia hostí.

V 23. minúte urobil podobnú chybu ako domáci gólman i brankár hostí Le Giang, ktorý nezachytil centrovanú loptu a Karaš do opustenej bránky vyrovnal.

V 30. minúte sa mohli domáci dostať do vedenia, ale Matičova strela z priameho kopu skončila na žrdi. Hra sa potom prelievala z jednej strany na druhú, do dobrej šance sa dostal hosťujúci Majtán, ale pozorný Tofiloski jeho strelu kryl.

Z protiútoku sa do šance domácich dostal Viazanko, snažil sa krížnou strelou prekvapiť brankára, ten však bravúrne zachránil.

Remíza až v nadstavenom čase

V druhom polčase domáci pohrozili hneď z prvého útoku, ale Karašova strela išla tesne nad. V 51. minúte Barčík zahrával priamy kop, Tofiloski jeho strelu chytil.

Domáci potom založili v 55. minúte po ľavej strane útok, lopta sa dostala k Matičovi, ktorý z 25 metrov trafil presne k žrdi a domáci viedli 2:1. Po góle prevzali iniciatívu hostia a domáci sa spoliehali už len na rýchle protiútoky.

V 73. minúte striedajúci Duda mieril z dobrej pozície vedľa a o tri minúty neskôr Gál-Andrezly sa snažil z diaľky ohroziť bránku hostí, ale nemieril presne.

Na druhej strane hlavičku hosťujúceho Majtána odvrátil do bezpečia Kavka.

V závere mohol striedajúci Leitner vyrovnať, ale ani na dvakrát nedokázal prekonať domáceho brankára.

Až v nadstavenom čase sa to podarilo Gubovi, keď domáci nedokázali odvrátiť loptu v pokutovom území a spomínaný hráč prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 2:2.

Povedali po zápase

Ján Kozák, tréner Košíc: "Po lacnom inkasovanom góle sme sa rýchlo pozviechali a takmer 30 minút hráči dominovali na ihrisku. Hoci výsledkovo to nie je ono, chlapci hrajú pekný futbal a mám radosť z toho, že futbalovo napredujú. Lenže futbal sa hrá až do samého záveru a dnes sme to nezvládli. I tak som spokojný, pretože sme nastúpili bez stopérskej dvojice i bez viacerých hráčov v poli."

Štefan Tarkovič, tréner Žiliny: "Nastúpili sme s omladeným kádrom, s viacerými novými hráčmi. Myslím si, že Vavro i Čmelík sidokázali zastať svoje miesto. Remíza je zaslúžená, ale domáci predsa len boli o niečo kompaktnejší a smerom dopredu istejší. My sme mali problémy v tomto smere, až v závere sme si vypracovali veľké šance na vyrovnanie, až sa nám to napokon podarilo."

Fakty o zápase

MFK Košice - MŠK Žilina 2:2 (1:1)

Góly: 23. Karaš, 55. Matič - 2. Paur, 90.+ Guba. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Sekulič (Košice), 1420 divákov.

Zostavy a striedania:

Košice: Tofiloski Tóth, Kavka, Šinglár, Sekulič - Viazanko, Matič, Hovančík, Gál-Andrezly - O. Diaby (60. C. Diaby), Karaš (69. Duda)

Žilina: Le Giang Angelovič, Piaček, Vavro, Nunes (85. Leitner) - Čmelík (60. Guba), Paur, Pečovský, Škvarka (46. Barčík) - Majtán, Pich