Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Smrtiaci útok sršňov v závere draci prežili

Vo včerajšom štvrtom finálovom dueli vodnopólovej extraligy neostali košickí rivali nič dlžní svojim klubovým prezývkam.

Modrí Draci vyrovnali stav série.(Zdroj: Judita Čermáková)

Sršni bodli svojho soka v momente, keď to už nikto nečakal (prehrávali už 2:7) a v posledných sekundách si aj prichystali záverečný smrtiaci útok, ktorý by znamenal, že budú majstrami. Draci však prežili aj ten a ukázali, že naozaj majú minimálne sedem hláv. Preložené do „ľudskej reči“ – ČH Hornets vs. ŠKP Modrí Draci 6:6 na body, o šampiónovi definitívne rozhodne zajtrajší posledný možný zápas.

KOŠICE. ČH Hornets včera prehrávali už 2:7 a nik by už na nich nestavil ani deravý groš. Napokon však takmer predsa len otvárali šampanské, znížili na rozdiel jediného gólu a mohli i vyrovnať. ŠKP Modrí Draci však udržali výhru 9:8, čím vyrovnali stav série hranej do sedem bodov na 6:6.

Ťažké srdce na rozhodcov

„Som veľmi šťastná. Dá sa povedať, že teraz to už bude skutočné finále, veď sa všetko rozhodne v poslednom stretnutí. Verím, že po ňom budem ešte šťastnejšia. Myslím si, že sme teraz na koni, ale rozhodne nás nečaká ľahký duel,“ tešila sa po včerajšej tesnej výhre trénerka ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto Cinzia Ragusová.

Krátko pred koncom tretej štvrtiny za stavu 7:2 sa zdalo byť všetko vybavené, ale napokon víťazstvo stálo ešte veľa nervov do poslednej sekundy...

„Hornets ukázali, že majú veľké srdce. Žiaľ, nemôžem byť spokojná s rozhodcami, lebo ak by súper dal v poslednej presilovke gól, bol by majstrom.... Ak sú Hornets lepší, nech vyhrajú, ale keď takto pískajú rozhodcovia....“

Pokúsia sa dať dokopy

Hľadať vinu v rozhodcoch je častým folklórom kormidelníkov v rôznych športoch, ale tentoraz musíme dať Ragusovej za pravdu. V závere zápasu do hry rozhodcovia vstúpili naozaj nešetrne, keď nevhodne vyhodnotili situáciu, ktorá nastala v bazéne

. Následkom toho bola presilovka Hornets desať sekúnd pred záverom zápasu. Ak by Grutka premenil svoj presilovkový pokus sekundu pred koncom, ešte dlho by sa diskutovalo o oprávnenosti gólu, ktorý by určil majstra (Hornets by totiž získali bod za remízu 9:9, ktorý by im stačil k titulu).

„Presne ani neviem, k čomu tam došlo. Na hraciu plochu sa dostala lopta, musím si to pozrieť na videu, skadiaľ tam priletela,“ zvolil tréner ČH Hornets Róbert Kaid diplomatický komentár k spornej situácii zo záverečných sekúnd.

Tak či onak, sršňom slúži ku cti, že zo stavu 2:7 to dotiahli až na 6:7, čomu už nik neveril.

„Chlapci ukázali morálku a charakter, dotiahli sa a dalo sa s tým ešte niečo robiť. Zápas sme si však prehrali v druhej štvrtine, kde prestalo fungovať nasadenie.“

Následkom bolo, že od gólu na 2:1 v závere prvej štvrtiny nedali sršni ďalších pätnásť minút ani gól...

„Bola to naozaj hluchá pauza. Aspoň, že sme sa dokázali vrátiť, ale súper hral veľmi disciplinovane. Aj my sa k tomu musíme vrátiť.“

Lepšie psychicky na tom lepšie však momentálne sú už Modrí Draci, ktorí sa z bodového stavu 2:6 dotiahli na 6:6 a odvrátili dva mečbaly súpera.

„Psychika je vo finále dôležitá, teraz je na ich strane. Pokúsim sa však chlapcov dať dokopy a poriadne ich motivovať,“ dodal R. Kaid.

Rozhodne sa teda zajtra v piatom zápase. Ak sa zrodí remíza, bude sa dvakrát predlžovať a ak stále nebude jasný víťaz, majstra určia päťmetrové hody.

Štatistika

ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto - ČH Hornets Košice 9:8 (1:2, 2:0, 4:1, 2:5) - bodový stav série: 6:6. Góly: Kolárik 4, Zaťovič 2, Nižný, Molnár a Gašparík po 1 - K. Bačo 3, Zareva 2, Ďurík, A. Nagy a Grutka po 1.