KOŠICE. V mestskej časti Šaca došlo k podmočeniu bývalého výmenníka, čo zapríčinilo deštrukciu jeho nosných častí. Strecha budovy sa takmer prepadla, strážia ju mestskí policajti.
"Už by to mohli zbúrať, vyzerá to strašne, a po tej búrke by sa tam mohlo niekomu niečo stať. Chodí tu veľa ľudí, ktorí zbierajú železo, ak by tam vliezli, zrejme by to nedopadlo dobre," povedala nám pani, ktorá dnes prechádzala okolo.
Zdevastovaný objekt obohnali mestskí policajti páskami a patrolujú, aby tam niekto nevliezol.
"Sme tu nonstop a zostaneme, kým to bude nutné. Je to tam veľmi hlboké a navyše sa prepadáva strecha," povedali nám hliadkujúci policajti.
Do blízkosti budovy nevpúšťali nikoho. Napriek tomu, že sa našli aj zvedavci, ktorí chceli podísť bližšie a skazu si nafotiť.
V obrazoch: Čo napáchala voda v okolí Košíc
Pozrite si fotogalériu >>
V predajni voda zničila tovar
Silná búrka zničila aj tovar v neďalekej predajni second-handu. Po prietrži mračien plávali vo vode takmer všetky vody. Majiteľka spolu so známymi ratovala, čo sa dá. Škodu budú počítať neskôr.
"Hrôza, prišli sme sem a zistili, že všetko je vo vode. Je tu samé blato, musíme vytierať podlahy. Veľa vecí budeme musieť vyhodiť," dozvedeli sme sa v predajni.
Autor: krs
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári