Fantastické kostýmy, pestrofarebné masky, artistické výkony a ukážky bojových umení. Toto všetko bude dopĺňať spievanú časť klasickej čínskej opery Kráľ opíc, ktorú po prvýkrát v histórii prináša na Slovensko operný súbor Guo Guang z ďalekého Taiwanu.
KOŠICE. Túto hudobnú chuťovku uvedie v závere sezóny Štátne divadlo Košice už v nedeľu o 19.00 hod. Tridsaťšesťčlenný súbor pricestuje na Slovensko v rámci svojho európskeho turné.
Dej klasickej opery Kráľ opíc uvedie diváka do mýtov Ďalekého východu. Hlavná postava sa zrodí z úlomku kameňa, zázrakom sa premení na opicu a vtrhne do Nebeského paláca, kde sa vyhlási za nesmrteľného. Takto sa začína príbeh plný dramatických zvratov, intríg aj dobrodružstva.
Exotické predstavenie nabité množstvom akčných scén oslovuje všetky generácie.
„Verím, že diváci na Slovensku si predstavenie v podaní súboru Guo Guang užijú s rovnakým pôžitkom, ako tisíce divákov na celom svete a týmto ich naň srdečne pozývam,“ vraví vedúci Tajpejskej reprezentačnej kancelárie v Bratislave David Nan-Yang Lee.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári