Tyszová sa na bicykli zorientovala k bronzu

Sportnet|28. jún 2013 o 00:00

Na majstrovstvách Európy v orientačnej cyklistike štartovala jediná východniarka Natália Tyszová z klubu Akademik Technická univerzita Košice.

KOŠICE. Uplynulý týždeň sa pri poľskom mestečku Zamosc-Krasnobrod uskutočnili majstrovstvá Európy v orientačnej cyklistike, pričom zo sexteta slovenských reprezentantov štartovala jediná východniarka Natália Tyszová z klubu Akademik Technická univerzita Košice.

Najväčší úspech dosiahla Tyszová v štafete, keď s Danielou Trnovcovou a Stanislavou Fajtovou (obe Vazka Bratislava) vybojovali bronzové medaily pre Slovensko za víťaznými Fínkami a druhým Ruskom.

V individuálnych disciplínach sa jej najviac darilo v šprinte, v ktorom obsadila 16. miesto, ale neskôr preteky anulovali. Aj v opakovaných pretekoch bola ako 25. najlepšia z tria slovenských žien.

Na strednej trati skončila 37. a v pretekoch s hromadným štartom obsadila 29. miesto.