Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Michal Lami desiaty na európskom šampionáte

Vynikajúci výsledok dosiahol slovenský reprezentant Michal Lami z Košíc na Majstrovstvách Európy Cross Country MTB XCO v švajčiarskom Berne.

Vynikajúci výsledok dosiahol slovenský reprezentant Michal Lami z Košíc, keď sa na Majstrovstvách Európy Cross Country MTB XCO v švajčiarskom hlavnom meste Berne umiestnil v najprestížnejšej kategórii Muži Elite na 10. mieste.

BERN. Na pretekoch, v ktorých štartovala takmer kompletná európska špička, dokázal predstihnúť množstvo pretekárov zvučných mien a dosiahol doteraz svoj najväčší športový úspech.

Na trati situovanej v rekreačnej oblasti na vrchu Gurten nad Bernom boli navyše vytvorené umelé technické prekážky, ktoré boli atrakciou pre divákov.

Lami sa po štarte pohyboval okolo 40. miesta, ale hlavne v stúpaniach v každom zo siedmich kôl, kde súperi strácali, priebežne vylepšoval svoju pozíciu, až napokon finišoval na desiatom mieste so stratou 3 min. a 5 sekúnd na víťaza Francúza Juliena Absalona a pripísal si ďalších 70 bodov do rebríčka UCI.

V kategórii mužov U23 skončil jeho brat František Lami na solídnom 22. mieste.

Len týždeň po uvedenom podujatí Michal Lami štartoval na majstrovstvách sveta v MTB maratóne v rakúskom Kirchbergu.

Na veľmi náročnej 95 km dlhej trati s 4400 m prevýšeniami skončil na 15. mieste, keď zdolal mnohých špecialistov na maratóny zo svetovej špičky.

Pretekári absolvovali na uvedenej trati štyri kopce, každé s prevýšením okolo 1000 m a technický náročný zjazd do cieľa s dĺžkou 7 km, najdlhší zjazd v Tirolských Alpách.