Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Košice vezú z Trnavy bod

Futbalisti Spartaka Trnava si v zápase 4. kola Corgoň ligy podelili body s MFK Košice po remíze 0:0.

(Zdroj: TASR)

Futbalisti Spartaka Trnava si v sobotňajšom zápase 4. kola Corgoň ligy podelili body s MFK Košice po remíze 0:0.

TRNAVA. Domáci vstúpili do stretnutia ofenzívne a košická obrana sa mala čo obracať.

V prvej desaťminútovke dvakrát pohrozil Hodek, no najskôr jeho krížna prihrávka nenašla adresáta a potom si s hlavičkou trnavského utočníka košický brankár poradil.

Podobne bez problémov kryl Tofiloski v 22. minúte aj strelu Mikoviča. Košičania sa snažili držať loptu čo najďalej od svojej brány, k ohrozeniu Filipka sa však nedostávali.

V 30. minúte sa opäť k slovu dostala Trnava, Tofiloski však strelu Mikoviča z uhla vyrazil na roh.

Domáci spálili najväčšiu príležitosť v 39. minúte, keď sa po závare v šestnástke hostí najskôr nepresadil Mikovič a vzápätí nedostal loptu do košickej brány ani Hodek.

V druhom polčase sa domáci snažili o strelenie gólu, ale množstvo nepresných prihrávok im bránilo dostať sa do zakončenia.

Strelecké pokusy z diaľky boli nepresné, a tak Tofiloski zasahoval až po hodine hry, keď musel boxovať strelu Saba.

V poslednej desaťminútovke mohli strhnúť víťazsto na svoju stranu hostia z Košíc. V 83. minúte ušiel Martinovi Tóthovi Duda, ale jeho strela letela tesne vedľa ľavej žrde Filipkovej brány.

O dve minúty neskôr hlavičkoval po centri Šinglára Kavka, no ani jeho pokus si nenašiel cestu do trnavskej brány.

V závere sa domácim nepodarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu, prišli tak o prvé dva body na domácom trávniku.

Juraj Jarábek, tréner FC Spartak Trnava: "Chlapci dnes chceli vyhrať po tom, ako sme si prehodnotili niektoré veci po vysokej prehre v Myjave. V prvom polčase sme nepremenili svoje šance aj vďaka tomu, že súper bol príliš zatiahnutý. Chlapci v 38-stupňovom teple vydali zo seba všetko, nemám im čo vyčítať. Musíme byť spokojní aj s bodom. Vieme, kde nás tlačí topánka a na tom budeme ďalej pracovať s mužstvom."

Jaroslav Galko, tréner MFK Košice: "Diváci videli dobrý zápas. Tlak domácich však nebol taký, na aký sme zvyknutí. Prišli sme hrať na protiútoky, no gól sa nepodarilo streliť nikomu. Napriek tomu, že hráčom ubúdali sily, v závere sme mohli streliť dva góly a vyhrať. So ziskom bodu sme však spokojní."

FC Spartak Trnava - MFK Košice 0:0

Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Sabo, 3 027 divákov

FC Spartak Trnava: Filipko - Sabo, Martin Tóth, Janečka, Chovanec - Grabež - Štepanovský, Procházka, Augustini (66. Vyskočil), Mikovič (57. Schranz) - Hodek (80. Maruško)

MFK Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Kavka, Bašista, Sekulič - Šinglár (59. Korijkov), Hovančík - Viazanko, Duda, Bukata (59. Pavúk)- Haskič (79. Pačinda)

Smrad na daňovom úrade: Plné boli umývadlá aj záchody