Štvrtok, 19. október, 2017 | Meniny má Kristián

Slovan v košickom Čermeli vydoloval tri body

V 5. kole Corgoň ligy podľahli Košice doma Slovanu 0:1.

(Zdroj: Judita Čermáková)

KOŠICE. Už v 3. minúte sa na hranici šestnástky uvoľnil domáci Haskič, jeho zakončenie však nemalo patričnú razanciu a Putnocký úspešne zasiahol. Hostia odpovedali v 10. minúte príležitosťou Mészárosa, Tofiloski si postrážil priestor pri pravej žrdi.

Obidve družstvá sa snažili tlačiť smerom dopredu, v 17. minúte napriahol hosťujúci Žofčák, lopta letela mimo priestor košickej brány.

Podobne si počínali i košickí hráči, najprv v 22. minúte Duda a po ňom o dve minúty neskôr i Sekulič, po peknej narážačke poslal loptu vedľa ľavej žrde Putnockého brány.

Na konci 29. minúty natiahol Tofiloského Soumah, lopta po jeho hlavičke však v sieti neskončila. V ďalšom priebehu prvého dejstva obidva tímy predovšetkým bránili a snažili sa vyrážať do rýchlych kontier.

Ondrej Duda pred brankárom Slovana. Foto: TASR / Milan Kapusta

Skóre otvoril Niňaj

Hneď na začiatku druhého dejstva sa v stopercentnej šanci ocitol Mészáros, ale zoči-voči Tiloskému nepochodil.

V 56. minúte Duda uvoľnil v šestnástke Oumara Diabyho, ten však trafil iba bočnú sieť Putnockého brány.

Na opačnej strane otvoril skóre duelu Niňaj, ktorý po rohovom kope poslal hlavou loptu za Tofiloského chrbát - 0:1.

V 64. minúte vyzval Viazanka k zakončeniu peknou prihrávkou Haskič, v dobrej pozícii poslal na Putnockého iba nevýraznú strelu.

V 74. minúte Peltier adresoval prihrávku na šestnástku Halenárovi, ten poslal loptu nad košickú bránu.

Na opačnej strane pohrozil strelou z priameho kopu Pačinda, Putnocký i keď s problémami napokon situáciu vyriešil. Ten istý hráč pálil i v 79. minúte, tesne minul bránu Slovana.

Pačinda o päť minút neskôr ani do tretice neprekonal Putnockého, keď v obrovskej šanci zvnútra šestnástky namieril mimo brány.

Dve minúty pred koncom duelu poslal hlavou loptu iba do žrde Haskič, a aj preto Slovan v košickom Čermeli vydoloval tri body.

Hlasy trénerov

Jaroslav Galko, tréner Košíc: "Prišla pekná divácka návšteva, chlapci sa vypli k dobrému výkonu, no žiaľ nezískali sme ani bod. Hra bola otvorená a príležitosti boli na jednej i druhej strane. Neskôr sme mali viac z hry, no nedokázali sme využiť štandardné situácie. Úvod druhého dejstva patril Slovanu, potom prišla štandardná situácia, na ktorú sme sa pripravovali a inkasovali gól. V závere sme si vytvorili šance, myslím si, že remíza by bola spravodlivá, no nedali sme gól."

Jozef Valovič, tréner Slovana: "Do Košíc sme išli s tým, že chceme zabodovať. Vedeli sme, že Košice začali tento rok ligu dobre, predovšetkým v domácom prostredí. Očakávali sme náročný zápas, čo potvrdil aj jeho priebeh. Niňaj s Putnockým podali nadpriemerné výkony a Niňaj ho korunoval i gólom. Takticky sme duel zvládli i keď ku koncu nás súper zatlačil. Okrem gólu sme však mali i dva sólové nájazdy na bránu. Myslím si, že sme zaslúžene vyhrali."

MFK Košice - Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 58. Niňaj. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Šinglár, Viazanko, Tofiloski - Žofčák, Mészáros, Putnocký, Halenár, Peltier, 6852 divákov.

MFK Košice: Tofiloski - Tóth (81. Bukata), Kavka, Bašista, Sekulič - Šinglár, Hovančík - Viazanko, Duda (86. Skvašík), Haskič - O. Diaby (72. Pačinda)

Slovan Bratislava: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Josimov (66. Čikoš) - Kladrubský - Žofčák, Halenár, Soumah (55. Grendel), Mészáros - Fořt (46. Peltier)