Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Košice doma podľahli Trenčínu

Futbalisti MFK Košice prehrali v 7. kole Corgoň ligy s AS Trenčín 0:1.

(Zdroj: SITA/Ivan Fleischer)

KOŠICE. O úvodnú šancu stretnutia sa postarali na konci 4. minúty hostia, Hajradinovič však iba minul košickú bránu. O dve minúty neskôr si rovnako počínal strelou spoza šestnástky aj jeho spoluhráč Štefánik.

Domáci hráči postupne prebrali iniciatívu a v 9. minúte Oumar Diaby naservíroval loptu pred prázdnu bránu Dudovi, ale ten ju nepochopiteľne netrafil.

O štyri minúty neskôr sa dostal do úniku po peknej prihrávke aktívny Oumar Diaby, sám zoči-voči Volešákovi však nepochodil. Vzápätí ten istý hráč iba o centimetre minul Pačindov center smerujúci do päťky súpera.

V ďalšom priebehu mali opticky navrch žlto-modrí, hostia pozorne bránili a pokúšali sa o rýchle brejky, s ktorými si domáca obrana dokázala poradiť.

V 39. minúte pohotovo a nebezpečne vystrelil Duda, lopta z jeho kopačky letela iba tesne nad. Domáci pokračovali v ofenzívnej hre, v 44. minúte Diaby a Sekulič nedokázali v šestnástke súpera dôrazne zakončiť a v nadstavenom čase prvého dejstva neprekonal Volešáka ani Duda.

Rozhodnutie padlo po prestávke

Druhé dejstvo odštartovala obrovská príležitosť Bašistu, ktorý si najvyššie vyskočil po rohovom kope, ale Volešák na bránkovej čiare vynikajúco zasiahol.

O dve minúty neskôr vystrašil trenčianskeho brankára Sekulič, lopta preletela cez päťku súpera.

Z následného protiútoku poslal Van Kessel finálnu prihrávku na Holúbeka a ten sa nepomýlil - 0:1.

Vyrovnávajúci gól mal na kopačke v 59. minúte Pačinda, z dobrej pozície trafil bočnú sieť.

Na druhej strane to o tri minúty neskôr skúšal Van Kessel, Tofiloski si s jeho strelou poradil.

V ďalšom priebehu bolo viacero nepresností na obidvoch stranách. Košičania napriek snahe o vyrovnanie už nedokázali odpovedať na presný zásah hostí a po tretí raz v rade prehrali 0:1.

Jaroslav Galko, tréner Košíc: "Neviem, kde robíme chyby. Boli sme lepším tímom, ale nevieme sa presadiť. Prehrali sme tri zápasy po sebe rovnakým výsledkom i keď sa snaha našim hráčom nedá uprieť."

Ľuboš Nosický, tréner Trenčína: "Na tomto ihrisku sa dalo ťažšie kombinovať, keďže tráva bola vysoká. Dali sa iba nakopávať vysoké lopty, v čom boli lepší domáci. Túžba po víťazstve bola veľká a korunovali sme ju jediným, vytúženým a víťazným gólom."

MFK Košice - AS Trenčín 0:1 (0:0)

Gól: 53. Holúbek. Rozhodoval: Michlian, ŽK: Pačinda, Bukata, Hovančík - Hajradinovič, Kleščík, Baez, Čogley, 2 730 divákov

MFK Košice: Tofiloski - Korijkov, Kavka, Bašista, Sekulič - Šingár, Hovančík - Viazanko (61. Bukata), Duda (82. Ostojič), Pačinda (82. K. Diaby) - O. Diaby

AS Trenčín: Volešák - Čogley, Rodrigues, Kleščík, Mazáň - Baez - Mondek (64. Bero), Hajradinovič (46. Van Kessel), Štefánik, Holúbek - William (90. Malec)

Foto k článku: Judita Čermáková