Železničiari doma s plným bodovým ziskom

Sportnet|26. aug 2013 o 00:00

Aj po štvrtom kole si udržala košická Lokomotíva nulu v kolónke prehier a s desiatimi bodmi patrí medzi lídrov súťaže.

Sezóna sa ešte len rozbieha a môže priniesť ešte viacero zvratov v hornej či spodnej časti tabuľky. O tie iste nebudú stáť železničiari, ktorí by radi atakovali popredné priečky.

KOŠICE. V ostatnom kole hostili štvrtý celok tabuľky z Kremničky, ktorý neprišiel iba brániť, ale dokázal zamestnať domáceho gólmana Jakuba Giertla.

Zverenci trénera Romana Bertu chceli v domácom stretnutí potvrdiť získaný bod z duelu s Popradom.

Hostitelia začali svižne a už do prestávky si vypracovali viacero šancí, ale strelci márne hľadali správny kľúč od bránky gólmana Gašperana.

Po zmene strán im stačilo iba osem minút, aby Jurko otvoril skóre. „S tromi bodmi som spokojný. Mal som viacero šancí, no padol z nich iba jeden gól, za ktorý som vďačný. Som veľmi rád, že strelecký účet si otvoril aj Miro Seman a verím, že nám to bude obom v ostatných kolách padať,“ prezradil Roman Jurko.

Súper hral v strede poľa kombinačne, ale domáci ich do vyložených šancí nepustili, aj keď niekoľkokrát nepríjemne pohrozili zo strednej vzdialenosti.

„Už do prestávky mohlo byť rozhodnuté, mal som dve šance, ktoré neskončili gólom. V druhom som to odklial a po dlhom čase som strelil v domácom prostredí gól,“ dodal R. Jurko.

V tejto sezóne je to jeho druhý presný zásah, keď sa predtým presadil v súboji s Popradom.

Zaslúžené víťazstvo Lokomotívy poistil premiérovým gólom v modro-bielom drese Miro Seman. Najlepší strelec dvoch ročníkov IV. futbalovej ligy dal o sebe vedieť aj vo vyššej súťaži.

Dve kolá nútene stál pre zranenie, avšak proti Kremničke už chcel hrať. Kormidelníkovi sa odmenil za dôveru tým najlepším spôsobom, aj keď nebol celkom fit.

„S trénerom sme sa dohodli, že po zranení členka odohrám 50 – 60 minút, no vydržal som sedemdesiat, ale potom som už cítil členok a pýtal som sa dole z trávnika,“ rozhovoril sa Miro Seman.

Práve v sedemdesiatej minúte sa ocitol v päťke zoči-voči brankárovi, ktorému nedal šancu a zvýšil vedenie svojho celku.

„Bola to úľava, že mi to padlo. Je to prvý gól a verím, že to už teraz pôjde lepšie. Nechám sa prekvapiť, čo na môj prvý zásah povie kabína,“ s úsmevom povedal Seman.

Záverečné minúty jasného duelu, v ktorom domáci viedli dvojgólovým rozdielom, zbĺkli zbytočné emócie, na čo doplatil domáci hráč Vilner.

Za nešportové správanie – sotenie protihráča – videl červenú kartu. Bola zbytočná a pokazila celkový dobrý dojem zo stretnutia.

Disciplína pokrivkáva

Mladý celok železničiarov je podľa štatistiky úvodných duelov najtrestanejším celkom, keď na svojom konte už má 3 červené karty, z ktorých dve videli hráči v domácom prostredí.

Aj keď ani jedno oslabenie súperi nevyužili, predsa len narobili trénerovi Romanovi Bertovi vrásky na čele.

Ešte ani v jednom z doterajších stretnutí mužstvo nehralo v rovnakom zložení a bude to platiť aj v najbližšom kole na Orave.

Ako prvý sa predčasne pod sprchy porúčal Horváth, druhým bol Rentko a tretím Vilner. Na jednej strane dokážu hráči dodržať defenzívne úlohy, o čom svedčí skutočnosť, že v domácom prostredí ešte neinkasovali gól, na druhej im chýba väčšia sebadisciplína.