Košičanov čaká v pohári Ružiná

Jozef Skvašík. Košický stredopoliar (hlavičkuje) nevidí v Ružinej problém.
Jozef Skvašík. Košický stredopoliar (hlavičkuje) nevidí v Ružinej problém. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|28. aug 2013 o 00:00

Druhé kolo Slovenského pohára futbalistov sa hrá len na jeden zápas, ale Košičania majú malú výnimku.

Druhé kolo Slovenského pohára futbalistov sa hrá len na jeden zápas, ale Košičania majú malú výnimku, s momentálne druhým celkom 3. ligy skupiny Východ TJ Baník Ružiná si to rozdajú v dvoch zápasoch. Aj keď originál pohárový bude len ten dnešný, na pôde baníkov.

KOŠICE. O to, že sa MFK Košice s Baníkom Ružiná stretnú dvakrát v rozpätí štyroch dní, sa postarala náhoda.

Žreb 4. kola III. ligy, ktorý dal dokopy košické béčko s áčkom Ružinej, bol známy už dávnejšie, totožná dvojica (ale s košickým áčkom), v 2. kole pohára, je známa od 15. augusta.

Minulú nedeľu, v ligovom zápase MFK Košice B - Baník Ružiná (1:1) nastúpili v základnej zostave žlto-modrých piati hráči z kádra corgoňligového A-mužstva, takže aspoň ako malý testík pred pohárom sa to dá považovať. N

Najmä pre tých hráčov, ktorí sú aj na pohárovej súpiske MFK na dnešný zápas. Jedným z nich je aj 21-ročný stredopoliar Jozef Skvašík, ktorý má v nohách celých deväťdesiat minút treťoligového duelu.

„V druhom polčase sme nášho súpera v podstate do ničoho nepustili, preto je veľká škoda, že sme nepridali druhý gól. Za predvedený výkon sme si určite zaslúžili víťazstvo nad Ružinou. Podľa toho, čo to mužstvo u nás v lige ukázalo, áčko by malo dnešný pohárový duel na jeho ihrisku zvládnuť, podľa mňa by nemal byť s postupom najmenší problém. Dôležité bude dať čo najrýchlejšie prvý gól, a potom to už pôjde,“ vraví sninský rodák a odchovanec Humenného, veriac, že by mohol naskočiť aj do pohárového zápasu.

„Do hlavy trénera nevidím, či so mnou ráta, ale dúfam, že aspoň na tridsať minút by som sa mohol dostať na ihrisko,“ rád by aj Jozef Skvašík prispel k postupu MFK do tretieho kola pohára.

Kondične by mali odísť

Vedenie klubu to považuje v súboji s treťoligistom za povinnosť, aj keď zopár záludností môže jeho ihrisko ukrývať.

„Hral som tam asi pred dvoma rokmi,“ snaží sa naň spomenúť mladý košický stredopoliar.

„Už sa nepamätám, aký tam bol terén, ale štadiónik bol celkom futbalový, prostredie podobné ako u nás v Ličartovciach, také klasické treťoligové. Ale nebol to zas žiaden zázrak, od ktorého by som padol na zadok, takže verím, že to tam zvládneme. Na treťoligovom zápase s Ružinou sa bol pozrieť náš športový riaditeľ, aj tréner áčka pán Galko, ktorý nám už niečo povedal k dnešnému zápasu. Že domáci budú mať šancu iba pri štandardných situáciách, a že v druhom polčase pravdepodobne kondične odpadnú. Takže by sme mali jednoznačne postúpiť. Verím, že dosiahneme aj výraznejšie víťazstvo, že to nebude len tesné. Už by sa patrilo dať aj nejaké góly, aspoň v pohári, keď sa nám v lige momentálne strelecky nedarí. A bol by som rád, keby som k tomu prispel trošku aj ja,“ vraví Jozef Skvašík.