Štvrtok, 24. august, 2017 | Meniny má Bartolomej

Košice prehrali tesne v Myjave

V zápase 8. kola futbalovej Corgoň ligy prehrali Košice v Myjave 0:1.

(Zdroj: SITA)

MYJAVA. Prvá veľká príležitosť sa zrodila v 12. minúte po centri Lukšíka a zakončení Daniela, Tofiloski vyškriabal loptu nad brvno.

Z následného rohu ešte strieľal Pekár, brankár Košíc bol opäť pripravený. V 17. min vyslal tvrdý projektil Pekár, Tofiloski s námahou strelu vyrazil a dobiehajúci Sládek nezakončil presne.

V 22. min zakončoval opäť Sládek po prihrávke od Lukšíka, no tiesnený Bukatom poslal loptu nad bránu.

Ojedinelá strela Košičanov prišla po polhodine hry od Diabyho, ale bola nedôrazná. Skóre sa mohlo zmeniť v 35. minúte po hlavičke Daniela, zatriaslo sa iba brvno.

V 40. min videli diváci strelu Dudu, ktorá tesne minula bránu. V samom závere prvého dejstva vznikla po dlhej centrovanej lopte neprehľadná situácia pred Tofiloskim, lopta sa nakoniec ocitla na žrdi.

Následne sa do zakončenia dostal Viazanko, Solnička vyrazil jeho pokus na roh.

Padli dve červené karty

V úvode II. polčasu sa v 16-tke otočil s loptou Sládek, no Tofiloski výborným vybehnutím zamedzil gólu.

Do deja zápasu výrazne zasiahla 49. minúta, keď rozhodca Fajčík vylúčil po druhej žltej karte Marčeka.

Na ihrisko sa následne vkrádala nervozita. V 51. a 56. min pokúšal šťastie Pačinda, nebol však úspešný. V 65. min znamenal nebezpečenstvo nevydarený center Korijkova a o minútu prudká strela Viazanka, v oboch prípadoch predviedol svoje umenie Solnička.

Oslabení kopaničiari pohrozili v 72. min, keď pálil z diaľky Šulek, Tofiloski jeho strelu vyrazil.

V 76. min predviedol nevídané sólo neúnavný Kukoľ, prihral Sládekovi, jeho strelu brankár vyrazil, ale dobiehajúci Kuračka už rozvlnil sieť - 1:0.

O vyrovnanie sa pokúšal vzápätí Bašista "bombou" z 35 metrov, kvalitným zákrokom sa zaskvel Solnička.

V samom závere duelu prišlo ešte ku kontroverzii medzi viacerými hráčmi, kde bol najaktívnejší Bašista, ktorý uvidel červenú kartu.

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Víťazstvo sme si poctivo vybojovali. Košice nepatria tam, kde sú. Sú kombinačne výborné mužstvo, ktorému to však nepadá. Po oťukávacom úvode sme sa začali dostávať do nebezpečnejších situácií. Bolo to o prvom góle, ktorý sme, našťastie, dali my. Opäť sa nám to podarilo v oslabovke, čo je asi naša špecialita. Čo povedať ku Kuračkovmu gólu? Je to proste sup, on tieto priestory vyhľadáva. Tento duel rozhodla naša lavička."

Jaroslav Galko (tréner Košíc): "Bolo to zaujímavé stretnutie, začali sme dobrou kombinačnou hrou. Domáci si potom utvorili tlak, nebezpeční boli po štandardných situáciách. Prvý polčas sme ustáli, šance boli na jednej i druhej strane. V druhej polovici zápasu sme po vylúčení Marčeka hrali presilovku. Aj hráči vedeli, že v ostatnom zápase sa domácim hrajúcim o jedného muža menej podarilo skórovať. Do zhustenej obrany sme však nevedeli nič vytvoriť. Prišla školácka hrúbka najskúsenejšieho hráča a inkasovaný gól. V závere sme mali príležitosti, ale gól sme nestrelili."

Spartak Myjava - MFK Košice 1:0 (0:0)

Gól: 76. Kuračka. Rozhodoval: Fajčík, ŽK: Marček, Černáček Duda, Šinglár, ČK: 49. Marček po 2. ŽK - 90. Bašista, 2276 divákov

Myjava: Solnička - Siva, Kosík, Černáček, Lukšík - Kukoľ (82. Častulín), Marček, Daniel (70. Kuračka), Pekár, Pelegríni (54. Šulek) - Sládek

Košice: Tofiloski - Korijkov (78. C. Diaby), Kavka, Bašista, Sekulič Šinglár, Viazanko, Duda, Bukata, Pačinda (78. Hovančík) - O. Diaby