Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka

P. Sojčík: Už to začína mať správny obraz

Košičania vo štvrtok v predposlednom prípravnom stretnutí zdolali Zvolen 6:2. Oceliari mali navrch už od začiatku.

Peter Sojčík. Vo štvrtok dal gól a na ďalšie dva prihral.(Zdroj: Veronika Janušková)

V konfrontácii finalistov uplynulého ročníka hokejovej extraligy bol úspešnejší vicemajster. Košičania vo štvrtok v predposlednom prípravnom stretnutí zdolali Zvolen 6:2. Oceliari mali navrch už od začiatku, po prvej tretine viedli 3:0. So Zvolenom sa pred štartom najvyššej súťaže stretnú ešte raz, v utorok na súperovom ľade.

KOŠICE. Necelý týždeň pred štartom nového ročníka extraligy odohrali hokejisti HC Košice svoj posledný domáci prípravný duel. V Steel Aréne si zverenci trénera Antona Tomka poradili s majstrovským Zvolenom, zvíťazili presvedčivo 6:2.

„Bol to z našej strany dobrý zápas. Vstúpili sme do toho tak, ako sa má, dali rýchle góly. Trochu sme si to v druhej tretine skomplikovali vylúčeniami, ale v tretej tretine pridali ďalšie góly. Podali sme dobrý výkon,“ pochvaľoval si útočník HC Košice Peter Sojčík, ktorý strelil jeden gól a pri ďalších dvoch asistoval.

Na začiatok sezóny sa naladiť víťazne

Trio Sojčík, Marcinko Bicek sa postaralo o tri góly, každý z útoku skóroval.

„Od začiatku, odkedy trénujeme na ľade, sme spolu. Zvykáme si na seba, už vieme, kto má na ľade aké úlohy a začína sa to prejavovať. V posledných zápasoch sme bodovali. Spočiatku sme dreli, ale góly neprichádzali, už to však začína mať správny obraz. Sme radi, lebo extraliga sa blíži a my sa na ňu tešíme. Od prvého kola sa však už nik nebude pozerať na to, čo bolo v príprave. Ešte je pred nami generálka vo Zvolene. Tam bude mať výhodu domáceho ľadu majster. Ale chceme aj tam uspieť a na začiatok sezóny sa naladiť víťazne,“ dodal Peter Sojčík.

Fakty

Košice - Zvolen 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)

Góly a asistencie: 2. Marcinko (Sojčík), 4. Sojčík (Bicek), 5. Nagy (Jenčík), 24. Jenčík (Cebák), 52. Bicek (Sojčík, Marcinko), 59. Pašek (Nagy, Jenčík) – 33. Škvaridlo (Čanky, M. Jurík), 57. Podkonický (Hraško, Ďaloga).

Vylúčení: 9:4 na dve minúty, navyše Hrnka (KE) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Smerek, Bogdaň, 1521 divákov.

Košice: Riečický – Štrbák, Cebák, Šeda, Novák, Macejko, Kolba, Takáč, Martin Chovan – Nagy, Pašek, Jenčík – Sojčík, Marcinko, Bicek – Bartoš, Hrnka, Spilar – Konečný, Češík, Matis.

Zvolen: Šimko – Pokovič, Mucha, Hraško, Hertl, Ťavoda, Pichnarčík, Tóth – P. Zuzin, Brabenec, Puliš – Škvaridlo, Podkonický, Ďaloga – Čanky, M. Jurík, Ďaloga – Mahdalík, Huňady, Jaroš.