Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

P. Sojčík: Už to začína mať správny obraz

Košičania vo štvrtok v predposlednom prípravnom stretnutí zdolali Zvolen 6:2. Oceliari mali navrch už od začiatku.

Peter Sojčík. Vo štvrtok dal gól a na ďalšie dva prihral.(Zdroj: Veronika Janušková)

V konfrontácii finalistov uplynulého ročníka hokejovej extraligy bol úspešnejší vicemajster. Košičania vo štvrtok v predposlednom prípravnom stretnutí zdolali Zvolen 6:2. Oceliari mali navrch už od začiatku, po prvej tretine viedli 3:0. So Zvolenom sa pred štartom najvyššej súťaže stretnú ešte raz, v utorok na súperovom ľade.

KOŠICE. Necelý týždeň pred štartom nového ročníka extraligy odohrali hokejisti HC Košice svoj posledný domáci prípravný duel. V Steel Aréne si zverenci trénera Antona Tomka poradili s majstrovským Zvolenom, zvíťazili presvedčivo 6:2.

„Bol to z našej strany dobrý zápas. Vstúpili sme do toho tak, ako sa má, dali rýchle góly. Trochu sme si to v druhej tretine skomplikovali vylúčeniami, ale v tretej tretine pridali ďalšie góly. Podali sme dobrý výkon,“ pochvaľoval si útočník HC Košice Peter Sojčík, ktorý strelil jeden gól a pri ďalších dvoch asistoval.

Na začiatok sezóny sa naladiť víťazne

Trio Sojčík, Marcinko Bicek sa postaralo o tri góly, každý z útoku skóroval.

„Od začiatku, odkedy trénujeme na ľade, sme spolu. Zvykáme si na seba, už vieme, kto má na ľade aké úlohy a začína sa to prejavovať. V posledných zápasoch sme bodovali. Spočiatku sme dreli, ale góly neprichádzali, už to však začína mať správny obraz. Sme radi, lebo extraliga sa blíži a my sa na ňu tešíme. Od prvého kola sa však už nik nebude pozerať na to, čo bolo v príprave. Ešte je pred nami generálka vo Zvolene. Tam bude mať výhodu domáceho ľadu majster. Ale chceme aj tam uspieť a na začiatok sezóny sa naladiť víťazne,“ dodal Peter Sojčík.

Fakty

Košice - Zvolen 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)

Góly a asistencie: 2. Marcinko (Sojčík), 4. Sojčík (Bicek), 5. Nagy (Jenčík), 24. Jenčík (Cebák), 52. Bicek (Sojčík, Marcinko), 59. Pašek (Nagy, Jenčík) – 33. Škvaridlo (Čanky, M. Jurík), 57. Podkonický (Hraško, Ďaloga).

Vylúčení: 9:4 na dve minúty, navyše Hrnka (KE) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Smerek, Bogdaň, 1521 divákov.

Košice: Riečický – Štrbák, Cebák, Šeda, Novák, Macejko, Kolba, Takáč, Martin Chovan – Nagy, Pašek, Jenčík – Sojčík, Marcinko, Bicek – Bartoš, Hrnka, Spilar – Konečný, Češík, Matis.

Zvolen: Šimko – Pokovič, Mucha, Hraško, Hertl, Ťavoda, Pichnarčík, Tóth – P. Zuzin, Brabenec, Puliš – Škvaridlo, Podkonický, Ďaloga – Čanky, M. Jurík, Ďaloga – Mahdalík, Huňady, Jaroš.

Pri obci Zemplínska Široká objavili neznámu nebezpečnú látku

Zasahovali pracovníci Kontrolného chemického laboratória civilnej ochrany Jasov.

Zamestnankyňa pošty si ulievala peniaze

Košičanka prišla o zamestnanie a dostala štvorročnú podmienku.

Horský záchranár: Slovenský raj niektorí turisti podceňujú

Úspešný zásah ich napĺňa vynikajúcim pocitom.

Kontroverzný Lenin prišiel do Seattlu z Popradu

Pred Nežnou revolúciou mal byť pýchou Popradu, dnes irituje obyvateľov mesta Seattle.

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.