Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Košice prišli o víťazstvo v nadstavenom čase

V 10. kole Corgoň ligy remizoval MFK Košice s Ružomberkom 2:2.

(Zdroj: SITA/Ivan Fleischer)

KOŠICE. Na ťažkom teréne, spôsobenom vytrvalým dažďom, začali v košickom Čermeli lepšie domáci. Už v 2. minúte sa totiž Duda po individuálnej akcii presadil strelou k ľavej žrdi Nikoličovej brány - 1:0.

Obidve družstvá sa napriek nepriazni počasia pokúšali o kombinačnú hru, ale ďalšia príležitosť prišla až v 17. minúte. Hosťujúci Almaský strelou spoza šestnástky našiel iba náruč pozorného košického brankára.

O tri minúty neskôr sa na opačnej strane dostával do samostatného úniku Oumar Diaby, hosťujúci gólman ho pred šestnástkou nedovolene zastavil a hlavný rozhodca vytiahol červenú kartu.

Domáci hráči mohli pridať druhý gól v 27. minúte, Sekulič však zvnútra šestnástky neprekonal Lešňovského.

Vyrovnávajúci gól mal v 31. minúte na kopačke kapitán Ružomberka Ďubek, z priameho kopu trafil iba spojnicu Tofiloského brány.

V závere prvého polčasu sa po centri z ľavej strany pred Lešňovským nepresadil hlavou domáci Oumar Diaby.

Gól v nadstavenom čase

Upršané počasie neutíchlo ani v druhom dejstve a šance sa rodili veľmi ťažko. V 55. minúte bol blízko ku gólu Duda, ružomberský gólman predviedol dobrý zákrok. Následná dorážka Pačindu minula priestor brány.

Na opačnej strane sa o dve minúty neskôr lopta dostala až k voľnému Lačnému a ten sa z piatich metrov nepomýlil - 1:1.

Žlto-modrí napriek početnej výhode pôsobili bezradným dojmom a smerom dopredu sa dostávali iba sporadicky. V 73. minúte ale z pravej strany poslal prízemný center do šestnástky hostí Viazanko a nabiehajúci Haskič ho tečoval za Lešňovského Chrbát.

O necelú minútu neskôr si Hovančík "vypýtal" druhú žltú kartu a opustil ihrisko.

Hneď v 75. minúte nepochopiteľne trafil z bezprostrednej blízkosti iba žrď domácej brány Zreľák. V nadstavenom čase však zabezpečil hosťom deľbu bodov Tawamba - 2:2.

Jaroslav Galko, tréner Košíc: "Nemohli sme si želať lepší vstup do stretnutia. Hostia ukázali, že majú silný stred poľa. Od 20. minúty sme hrali o jedného muža viac, ale nevyužili sme šance, najmä Diabyho v závere polčasu. V druhom dejstve sme znova zahodili príležitosti a inkasovali vyrovnávajúci gól. Otriasli sme sa a išli do vedenia 2:1. V úplnom závere sme dostali vyrovnávajúci zásah, je to na šľak trafenie."

Jozef Vukušič, tréner Ružomberka: "Už pred zápasom som povedal, že bod berieme. Na šance to bola remíza, čo sa týka hry, tak sme boli lepší. Bola to pre nás zaslúžená remíza."

MFK Košice - MFK Ružomberok 2:2 (1:0)

Góly: 2. Duda, 73. Haskič - 57. Lačný, 90.+3 Tawamba.

Rozhodoval: Jaška, ŽK: Kavka, Duda, Sekulič, O. Diaby, Haskič - Ďubek, Zreľák, ČK: Hovančík - Nikolič, 1 220 divákov.

MFK Košice: Tofiloski - Ostojič, Kavka, Hovančík, Sekulič - Bukata, Šinglár (62. Dordevič) - Viazanko, Duda, Pačinda (80. Urban) - O. Diaby (56. Haskič).

MFK Ružomberok: Nikolič - Nosek, Práznovský (61. Nagy), Greššák, Maslo (81. Serečin) - Zošák - Zreľák, Tawamba, Ďubek, Almaský (23. Lešňovský) - Lačný.