Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav
Nájdete nás na webe

Košice pri Látalovej premére v Žiline nepochodili

Futbalisti MFK Košice prehrali prvý zápas s novým trénerom. V 11. kole Corgoň ligy podľahli v Žiline 0:2.

(Zdroj: TASR/Pavol Ďurčo)

ŽILINA. Prvý polčas pod Dubňom až tak veľa vzrušenia nepriniesol. Na začiatku zápasu už v 6. minúte sa veľmi peknú akciu podarilo vyprodukovať Košičanom, na jej konci bol Pačinda, ale brankár Dúbravka si s jeho nepríjemnou strelou poradil.

O šesť minút neskôr sa delovkou spoza šestnástky prezentoval žilinský kapitán Pečovský, gólman Tofiloski nemal ľahkú prácu, ale takisto to zvládol.

V 23. minúte zaujal pekný individuálny prienik dravého Mihálika, krídelník Žiliny prešiel stredom obrany hostí, potom do šance vysunul Picha, no toho v poslednej chvíli zblokoval Sekulič.

V 39. minúte poslal Paur skvelý center do šestnástky, Pich sa rútil do šance, no Tofiloski bol o niečo rýchlejší a zmocnil sa lopty včas.

Krátko na to sa na druhej strane po skvelom pase za žilinskú obranu ocitol v streleckom priestore Pačinda, ale v rozhodujúcej chvíli mu lopta odišla z kopačiek.

Inkasovali v poslednej dvadsaťminútovke

Košická obrana posilnená skvele zvládnutým prvým polčasom pokračovala vo výbornej práci aj po zmene strán a Žilinčania sa v ofenzíve veľmi trápili.

Po obrovskej snahe, ktorá nemala účinok sa v 66. minúte po Majtánovom centri z pravej strany ocitol úplne sám pred bránou Pich, ale v tutovej príležitosti poslal loptu tesne vedľa.

Neprešla ani minútka a nový muž na ihrisku v žilinskom drese Gergel mohol poslať domácich konečne do vedenia, jeho strela však opečiatkovala ľavú žrď.

V 74. minúte sa však Tomáš Majtán výborne predral cez dvojicu košických obrancov a umnou strelou popod brankára Tofiloského dostal loptu do siete - 1:0.

Kúzlo košickej obrany bolo zmazané, a tak prišiel aj druhý úder. Gólu sa nakoniec dočkal aj Róbert Pich a celkom zaslúžene.

Majtán mu poslal na nohu presnú prihrávku, Pich mal trochu času, zamieril a umiestnil to nechytateľne k žrdi - 2:0. Žilina si tak napriek počiatočným ťažkostiam splnila úlohu favorita.

Adrián Guľa (tréner Žiliny): "Bolo to pre nás kľúčové víťazstvo, ktoré sme dosiahli po zlepšenej hre v druhom polčase. V prvej polovici to nebolo ono. Od tohto výsledku sa môžeme odraziť, v domácom prostredí nás čaká ešte veľa stretnutí, keď budeme musieť otvárať zavretú obranu súpera."

Radoslav Látal (tréner Košíc): "Do zápasu sme vstúpili celkom dobre, defenzíva bola v poriadku, dostali sme sa aj do šancí, ktoré sme však nepremenili. V druhom polčase po odchode Bukatu sme sa dostali do problémov, Žilina nás prehrávala. Druhá polovica nebola z našej strany dobrá, domáci zaslúžene vyhrali."

MŠK Žilina - MFK Košice 2:0 (0:0)

Góly: 74. Majtán, 80. Pich.

Rozhodovali: Prešinský - Somoláni, Špivak, ŽK: Jelič, Gergel - Ostojič, Pačinda, 1518 divákov

Žilina: Dúbravka - Mabouka, Akakpo, Piaček, Hučko - Pečovský - Mihálik, Bello, Paur (65. Gergel), Pich (87. Guba) - Jelič (40. Majtán)

Košice: Tofiloski - Ostojič, Kavka, Korijkov (20. Dordevič), Sekulič - Duda, Šinglár (85. Urban), Bukata (59. Haskič), Pačinda - Viazanko, Diaby