Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement
AKTUALIZOVANÉ 20:48

Oceliari hrali svoj tisíci zápas. A prehrali prvý raz v sezóne

Doma nestačili na Piešťany, prehrali 2:3. Nepomohla ani záverečná hra bez brankára.

Brankár Košíc Alexandr Hylák inkasuje tretí gól.(Zdroj: TASR/František Iván)

KOŠICE. Domáci hokejisti nastúpili na svoj tisíci extraligový zápas a začali aktívnejšie. Tomeka v bránke hostí preveril už v 2. minúte strelou spomedzi kruhov Marcinko.

O minútu neskôr bol po peknej kombinácii s Pašekom blízko ku gólu Spilar, netrafil ale priestor bránky.

Hostia odpovedali v 5. minúte po Bartánusovom zakončení z otočky, Hylák si postrážil priestor pri ľavej žrdi. V 7. minúte už inkasoval z hokejky Samira Salijiho, ktorý strelou do ľavého horného rohu otvoril skóre duelu - 0:1.

Ďalšiu príležitosť na skórovanie mali v 9. minúte "oceliari", Spilar z dobrej pozície neprekonal piešťanského gólmana. Ten sa vyznamenal i v 13. minúte pri obrovskej šanci Nagya, ktorý nezužitkoval ideálnu prihrávku Slováka.

V 23. minúte to pred domácom bránkou skúšal na dva razy Lelkeš, ale zahrmelo na opačnej strane počas presilovej hry domácich.

Pašek sa v 27. minúte dostal k odrazenému puku od zadného mantinelu a zrovnal - 1:1.

V 29. minúte po chybe Bira na útočnej modrej čiare naklonil misky váh na stranu Košíc Nagy, ktorý po úniku strelou po ľade upravil na 2:1. Vzápätí sa dostal do dobrej šance Bicek, ale Tomek podržal svoj tím.

Hostia však odpovedali už o dve minúty neskôr, keď sa pred Hylákom presadil Bartánus - 2:2.

Gól v oslabení zaznamenali v 32. minúte i Piešťany, keď po rovnakej chybe Cebáka skóroval Melichárek - 2:3.

Na začiatku 39. minúty Bartoš povyzvŕtal obranu hostí, jeho bekhendové zakončenie skončilo iba na ľavej žŕdke Tomekovej bránky.

Konštrukcia hosťujúcej bránky zvonila i v 45. minúte po strele Nagya, ktorý nezužitkoval početnú výhodu ani po následnom zakončení.

Piešťany v ďalšom priebehu predovšetkým bránili, svojho súpera nepúšťali do vyložených príležitostí a podnikali rýchle kontry.

Košičania sa snažili o početnú streľbu, tá však bola veľmi nepresná. V 54. minúte mohol poistiť víťazstvo hostí počas presilovej hry Bartánus, Hylák sa stihol presunúť a včas zasiahnuť.

O tri minúty neskôr sa dostal do úniku Lelkeš, košický gólman znova úspešne zasiahol.

"Oceliarom" nepomohla ani záverečná hra bez brankára 6 proti 4 a po prvý raz v sezóne prehrali.

Povedali po zápase

Anton Tomko (tréner Košíc): "Do zápasu sme nastúpili s odhodlaním bojovať. V prvej tetine sme mali minimálne tri tutovky, ktoré zostali nevyužité. Naopak, inkasovali sme gól, čo na naše hokejky prinieslo nervozitu. Podarilo sa nám zápas otvoriť, ale po dvoch našich zaváhaniach v obrannom pásme to súper opäť využil a potom až do konca zápasu udržal priaznivý stav. Piešťany podali zodpovedný výkon."

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Napriek tomu, že nemáme ideálny vstup do sezóny, sme do Košíc neprišli v porazeneckej nálade. Na chalanoch bolo vidieť, že chcú uhrať dobrý výsledok. Dali sme si pozor na prvú tretinu. To, čo sme si povedali, hráči splnili. Navyše sa nám podarilo dať gól, čo nás naštartovalo. V druhej tretine sme spravili dve zbytočné chyby, ale podarilo sa nám vyrovnať, čo nás znova nakoplo. V tretej tretine mali síce Košice tlak, ale zodpovednou hrou smerom dozadu a bojovnosťou sme napokon zápas uhrali v náš prospech."

Fakty

HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Góly: 27. Pašek, 29. Nagy - 7. S. Saliji, 30. Bartánus, 32. Melichárek.

Rozhodovali: J. Konc - M. Korba, Sčensný, vylúčení: 2:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:1, striedanie: Matis (HC Košice) zapojil sa do hry, 3031 divákov