Nájdete nás na webe

Košice podľahli doma Trnave 1:3

Skóre zápasu otvoril domáci Diaby už v 24. minúte, no to bol jediný gól Košíc.

(Zdroj: SITA/Ivan Fleischer)

Skóre zápasu otvoril domáci Diaby už v 24. minúte, no to bol jediný gól domácich.

KOŠICE. V košickom Čermeli sa prvá akcia zrodila v 10. minúte, keď Duda v dobrej pozícii trafil iba dobre stojaceho Filipka. Vzápätí sa dostal k lopte Novák, ale nenamieril presne.

Obidve družstvá pozorne bránili a snažili sa o rýchly prechod do protiútokov. V 24. minúte mieril ešte domáci Duda nad, no o štyri minúty neskôr po jeho rohu netrafil dobre loptu Novák, tá sa dostala k voľnému Oumarovi Diabymu a ten sa nepomýlil - 1:0.

Na začiatku 34. minúty pohrozil strelou po zemi hosťujúci Sabo a o niekoľko sekúnd neskôr sa po peknej kolmici presadil Vlasko - 1:1. Hostia udreli po druhý raz v 39. minúte, keď Chovanec z ľavej strany prekvapil Tofiloského - 1:2.

Dve minúty pred koncom prvého polčasu predviedol peknú individuálnu akciu Novák, Filipko si s jeho zakončením poradil.

Pokutový kop hostia využili

Druhé dejstvo odštartoval nedovolený zákrok Tofiloského a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Sabo a zvýšil na 3:1 z pohľadu hostí.

V 48. minúte bol blízko k ďalšiemu presnému zásahu Hodek, ale v sklze prestrelil košickú bránu. Trnavčania hýrili aktivitou i v nasledujúcich minútach, v 53. minúte napriahol nebezpečne Mikovič a po ňom o tri minúty neskôr i Sabo.

Postupne sa hra vyrovnala, hral sa medzišestnástkový futbal a obaja súperi zakladali sporadické útočné akcie, ale bez gólového efektu.

Hlasy trénerov

Radoslav Látal, tréner MFK Košice: "Do zápasu sme vstúpili dobre, no potom nás to uspalo. Všade sme boli pomalší a dostali i dva lacné góly. Po polčase sme si povedali, že budeme agresívnejšie napádať a útočiť. Hneď na začiatku druhého dejstva sme vyrobili penaltu a bolo po zápase. Trnava potom dobre bránila a zaslúžene vyhrala."

Juraj Jarábek, tréner Spartaka Trnava: "Hralo sa za krásneho počasia a na krásnom trávniku. Videli sme veľmi dobrý zápas. Košice sa dobre pohybovali a dostali sa do vedenia 1:0. Prvý polčas bol v ich réžii, no my sme hrali efektívne. Na začiatku druhého polčasu sme premenili penaltu, a to rozhodlo. Potom sme dobre bránili a mali niekoľko protiútokov, ktoré sme žiaľ nepremenili."

MFK Košice - Spartak Trnava 1:3 (1:2)

Góly: 28. O. Diaby - 34. Vlasko, 39. Chovanec, 47. Sabo (11 m). Rozhodoval: Vlk, ŽK: Tofiloski, Sekulič - Adámik, K. Kuzma, Tóth, Augustini, 3616 divákov.

MFK Košice: Tofiloski - Šinglár, Bašista, Hovančík, Sekulič - Huk (52. Haskič), Bukata (79. Skvašík) - Novák, Duda, Viazanko (64. Kubík) - O. Diaby

Spartak Trnava: Filipko - Janečka, Tóth, Adámik, Sabo - Grabež - Procházka (62. Augustini), Vlasko (52. Mikovič), K. Kuzma, Chovanec - Hodek (74. Poznar)