Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement
AKTUALIZOVANÉ 18:11

Košičania si z bratislavských Pasienkov vezú cenný bod

Futbalisti Slovana Bratislava remizovali v nedeľňajšom domácom zápase 16. kola Corgoň ligy s MFK Košice 1:1 (1:0).

Vpravo Lester Peltier (Slovan) a vľavo Peter Šinglár (Košice) bojujú o loptu.(Zdroj: TASR/Martin Baumann)

Futbalisti Slovana Bratislava remizovali v nedeľňajšom domácom zápase 16. kola Corgoň ligy 2013/2014 s MFK Košice 1:1 (1:0).

BRATISLAVA/KOŠICE. Úradujúci majster má na čele tabuľky už len dvojbodový náskok pred MFK Ružomberok, najbližšie sa v rámci ligy predstaví v nedeľu 10. novembra o 14.30 h práve na pôde rivala z Liptova.

Slovanu sa proti Košiciam nepodarilo rehabilitovať za predošlé dve bodové straty, prehru 0:3 s Trenčínom a remízu 2:2 s Myjavou.

Pred šlágrom s Ružomberkom ešte čaká na mužstvo Jozefa Valoviča odveta štvrťfinále Slovnaft Cupu proti MŠK Žilina, ktorá sa hrá na Pasienkoch v stredu 6. novembra (18.00 h).

Slovan aj s omilosteným Vittekom

Slovan nastúpil s omilosteným Vittekom, ale bez momentálne najlepšieho ligového strelca Fořta s jasným cieľom bodovať naplno proti súperovi z dolnej polovice tabuľky.

Na ihrisku však tomu v úvodných 20 minútach nič nenasvedčovalo, necelá tisícka divákov na Pasienkoch bola svedkami nezáživného futbalu.

V 19. minúte prišla prvá pološanca favorita po tom, ako Milinkovičov center pohladil hlavou Kladrubský, no Tofiloski bol pripravený a loptu vyrazil na roh.

Zdiaľky skúšali šťastie Kladrubský a Milinkovič, išlo však len o propagačné pokusy a Mészárosova krížna strela tiež mierila vedľa.

Domáci napokon udreli v 31. minúte. Tradičného exekútora rohových kopov Žofčáka dobre zastúpil Halenár, ktorý zakrútil loptu na zadnú žrď a tam ju "koníčkom" zblízka poslal do siete Niňaj - 1:0.

Zaujímavosťou je, že mladý stopér Slovana strelil gól aj v prvom vzájomnom súboji v Košiciach pri víťazstve svojho tímu 1:0. Košičania vstúpili do druhého polčasu s väčším odhodlaním a naopak, hráči Slovana príliš profesorsky.

V 48. minúte vyslal ďalekonosný pokus Novák, no hostia vyťažili len roh. O tri minúty slovanisti tieňovo bránili Hovančíka, ten však z veľkého uhla iba vyprášil rukavice Putnockého.

Sériu varovaní súpera nevzal Slovan vážne a tak Haskič v 51. minúte peknou strelou pod brvno vyrovnal - 1:1.

Nakloniť misky váh na stranu "belasých" sa snažil Vittek, ktorý v 71. minúte strelou spoza šestnástky prinútil Tofiloského k zákroku, no skóre sa nezmenilo.

Následne mal po Dudovom rohu gól na hlave Haskič, lopta skončila tesne nad Putnockého bránou. Neujala sa ani tvrdá strela Josimova z 25 metrov a tak v zápase podpriemernej úrovne získali Košice cenný bod.

V tábore Slovana zasa majú nad čím premýšľať, veď majster neokúsil pocit výhry už v treťom ligovom zápase v rade.

Povedali po zápase

Jozef Valovič, tréner Slovana: "Bol to z našej strany slabý výkon v slabom zápase. Bol to nudný zápas, hralo sa medzi šestnástkami, bez šancí. Nemôžeme byť spokojní s výsledkom a ani hrou, nezaslúžili sme si vyhrať. Väčšina hráčov sa vybíjala v driblingu a nedostali sme sa do šancí."

Radoslav Látal, tréner Košíc: "Mali sme v týždni problémy, pribudli nám zranení a chorí hráči. Vstúpili sme do zápasu aktívne, nechceli sme Slovanu nechať priestor a to sa nám v prvom polčase darilo až na jeden moment, keď sme pri štandardke nepokryli súperovho hráča a dostali sme gól. Po prestávke sa nám podarilo využiť brejk a vyrovnali sme. Škoda, že nám nevyšiel ďalší z viacerých protiútokov, mohli sme mať tri body."