Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

Košice presvedčivo zdolali silnú Senicu

Košickí futbalisti potešili priaznivcov v 17. kole Corgoň ligy domácou výhrou 3:1 nad Senicou.

(Zdroj: SITA/Ivan Fleischer)

KOŠICE. V prvom polčase Košičania úplne ovládli hru a vypracovali si množstvo gólových šancí. Už v 4. minúte obrancovia hostí odvrátili loptu z pokutového územia, ale z druhej vlny Viazanko strelou z dvadsiatich metrov otvoril skóre - 1:0.

V 10. minúte mohli domáci svoje vedenie zvýšiť, keď Novák po úniku prihral úplne voľnému Diabymu, ale ten váhal so streľbou a loptu mu Seničania vzali. V 16. minúte si na centrovanú loptu nabehol Ostojič, ale jeho pokus skončil len na brvne hosťujúcej brány.

O 7 minút neskôr mieril domáci Duda vysoko nad, ale vynahradil si to v 31. minúte z pokutového kopu, ktorý hlavný rozhodca zapískal po faule Roberta na Pačindu v šestnástke.

Hostia po prvý raz ohrozili Ružinského až v 34. minúte, Piroska však mieril vysoko nad. O štyri minúty nato predviedli domáci rýchly protiútok, Novák prihral zľava voľnému Viazankovi a ten svoje sólo chladnokrvne premenil - 3:0.

Po prestávke udržiavali náskok

Po zmene strán hostia zrýchlili hru, spresnili rozohrávku a častejšie sa dostávali pred košickú bránu.

Domáci sa spoliehali už len na rýchle protiútoky a v 55. minúte sa mohli dopracovať k štvrtému gólu. Pačinda sám pred bránou však mieril vedľa.

V 66. minúte sa pre zmenu Novák pokúsil o strelu, ale lopta len presvišťala nad brvnom Šullovej brány.

V 70. minúte zahrával hosťujúci Piroska priamy kop, ale aj domáci brankár Ružinský si pripísal dobrý zákrok a pri ľavej žrdi zachránil gól. Vzápätí netrafil z dobrej pozície ani Križko.

Hostia sa predsa len dočkali presného zásahu, keď v záverečnom tlaku Ružinský podbehol centrovanú loptu a Diarrassouba hlavou znížil na 1:3.

Radoslav Látal (tréner Košíc): "Na Senicu sme sa dobre pripravili, výborne nám vyšiel vstup do zápasu. Prvý polčas bol z našej strany výborný, chlapcom nemám čo vyčítať. V druhom polčase sme sa dostali pod tlak, moji zverenci to však zvládli výborne. Za šesť dní sme dobre zvládli všetky tri zápasy, čo ma teší."

Eduard Pagáč (tréner Senice): "Videli sme diametrálne odlišné polčasy. V prvom sme zle bránili štandardky domácich. Hrali sme málo aktívne, nedôrazne. Po prestávke sme boli agresívnejší, vypracovali sme si šance, žiaľ, gól sme strelili neskoro. Chlapci však ukázali, že vedia hrať futbal."

FK Košice - FK Senica 3:1 (3:0)

Góly: 4., 38. Viazanko, 31. Duda (z 11 m) - 81. Diarrassouba. Rozhodoval: Valášek, ŽK: Šinglár, O. Diaby - Ventura, Roberto, Pavlík, Jirásek, 1620 divákov.

MFK Košice: Ružinský - Kavka, Viazanko, Bašista, Ostojič - Duda (90. Haskič), Šinglár, Korijkov, Pačinda (76. Gáll) -O. Diaby (87. Skvašík), Novák

FK Senica: Šulla Pavlík, Roberto (70. Diarrassouba), Križko, Kalabiška - Diviš, Ventura (64. Jirásek), Kóňa, Hiago Kosorin (85. Tsoumou), Piroska

Rašimu pod nosom urobili odbočku načierno

Mesto buď tají, alebo netuší, čo sa na stavbe dialo.

V Prešove začnú stavať futbalový štadión až na jar

Tatran sa v azyle trápi, na svoj stánok si ešte počká.

Chcel dievča za 200 eur, stálo ho to život

Prokuratúra zo zabitia obžalovala Lukáša z Košíc.

Obojsmerne zavrú prepojenie košickej Triedy SNP s Popradskou

O týždeň by mohlo začať ubúdať obmedzení na Komenského.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.