Basketbalistky Good Angels zdolali maďarský Győr

(Autor: SITA/Ivan Fleischer)
TASR|13. nov 2013 o 19:46

Košickým basketbalistkám vyšla aj domáca premiéra v tejto sezóne Euroligy.

KOŠICE. Basketbalistky slovenského šampióna Good Angels Košice zvíťazili v stredu v druhom kole Európskej ligy 2013/2014 na domácej palubovke v rámci A-skupiny nad HAT Agro UNI Győr.

Zverenky trénera Maroša Kováčika najbližšie privítajú obhajcu prvenstva ruský UMMC Jekaterinburg o dva týždne v stredu 27. novembra v košickej Steel aréne.

Odpor súpera zlomili až pred polčasom

Hneď v úvode stretnutia sa do streleckej listiny zapísali domáce hráčky Piersonová s Bojovičovou (4:0).

V 4. minúte už domáci tím vyhrával po presnom zásahu Mathiesovej 9:2 a zdalo sa, že zápas má pevne vo svojich rukách, najmä potom ako Krivačevičová v 8. minúte zvyšovala už na 18:10.

Na konci úvodnej desaťminútovky však prišiel nepochopiteľný výpadok. Súper šnúrou jedenástich bodov otočil vývoj zápasu vo svoj prospech, keď Diamantová v 11. minúte upravila na 18:19.

Hostky vyhrávali aj 21:20, no potom Piersonová, Bojovičová a Krivačevičová upravili na 26:21 z pohľadu Good Angels.

Ani tento moment maďarský tím nezlomil a na konci 14. minúty Tinkleová zrovnala na 26:26.

Záver druhej desaťminútovky zvládli napokon lepšie zverenky Maroša Kováčika a na ukazovateli skóre svietil stav 37:30.

Druhý polčas už bol v réžii domácich

Na rozdiel deviatich bodov zvýšila na začiatku druhého dejstva Leučenková a na 41:30 upravila dvomi presnými hodmi Bojovičová.

Good Angels zagresívnili obranu a svojho súpera nepúšťali do zakončenia. V 23. minúte sa korigovala trojku Diamantová (41:33).

Leučenková a Piersonová však premenili svoje trestné hody a domáce hráčky v 24. minúte viedli 45:33.

Piersonová sa vzápätí presadila i dva razy z hry, pričom súperky kontrovali iba jedným premeneným trestným hodom Diamantovej - 49:34.

Po tridsiatich minútach vyhrávali Košičanky 60:44, keď predtým bol i devätnásťbodový rozdiel (58:39).

Napokon zvíťazili o jedenásť bodov 75:64 a tešili sa z druhého víťazstva v EL.

Maroš Kováčik, tréner Good Angels: "Bol to deň blbec, pretože sme si vytvorili 25-30 otvorených striel. Hráčky boli aj dve, tri sekundy voľné, no žiaľ netrafili. Na druhej strane súperovi padlo všetko, čo hodil. Pamätám si podobný zápas z minulej sezóny proti maďarskému tímu Šopron, kde sme boli rovnako favoritom a polčas sme vyhrali iba o tri body, pričom zápas sme zlomili až na konci tretej štvrtiny. I keď prognózy pred zápasom boli iné, treba byť skromnými a zostať nohami na zemi a pracovať ďalej."

Katarína Pindrochová, hráčka Good Angels: "Ich pivotky dali dôležité trojky, ktorými sa v závere bodovo dotiahli. Dnes sme sa z diaľky nevedeli trafiť do koša a možno to bolo príčinou, že sme nevyhrali výraznejším rozdielom. Chvalabohu sme zvíťazili a víťazstvo zostalo doma."

Good Angels Košice - HAT Agro UNI Győr 75:64 (37:30)

Zostava a body GA: Piersonová 22, Leučenková 11, Bojovičová a Mathiesová po 7, Kupčíková 2 (Krivačevičová 14, Pindrochová 8, Abdiová 4, Bálintová 0, Hruščáková 0, Kiššová 0)

- najviac bodov za Győr. : Tinkleová 18, Vanderslootová 14, Diamantová 13.

Rozhodovali: Maliszewski (Poľ.), Ferevski (Maced.), Velikov (Bul.), TH: 27/20 - 7/5, trojky: 3:9, fauly: 13:20, 5 faulov: Diamantová, Dobosová (obidve Győr. ), 1 800 divákov.

Ďalší výsledok: UMMC Jekaterinburg (Rus.) - Tango Bourges Basket (Fr.) 57:52 (31:27)