Kováčik: Víťazstvo sme mali ako na podnose

Tréner Maroš Kováčik
Tréner Maroš Kováčik (Autor: TASR/František Iván)
Sportnet|28. nov 2013 o 00:00

Bol to výnimočný basketbalový večer. Takmer 8 000 divákov vytvorilo neopakovateľnú atmosféru.

Basketbalistky Good Angels Košice siahali v súboji s gigantom z Ruska na víťazstvo. Chýbalo tak málo a Jekaterinburg by sa musel skloniť pred slovenským majstrom. V treťom kole Euroligy však nakoniec favorit vyhral 72:68, hoci po polčase nebolo isto ani megahviezdam v ruskom tíme všetko jedno. Veď prehrávali o 15 bodov.

KOŠICE. Včerajšiemu stretnutiu medzi basketbalistkami Good Angels Košice a Jekaterinburgom museli prísť na chuť aj tí náročnejší.

Basketbalistky oboch tímov sa postarali o fantastické divadlo a prispelo k tomu aj 7 855 divákov. Tí hnali žlto-modré až do záverečných sekúnd.

Nakoniec chýbala len čerešnička na torte v podobe víťazstva. Košičanky naň siahali celkom reálne.

foto
Nádherný basketbalový večer v košickej Steel Aréne

Keď v 6. min. vyrovnala Kupčíková po úspešnom trojkovom pokuse na 13:13, domáci tím naštartoval svoje motory na plné obrátky.

V 7. min. po ďalšom koši kapitánky Good Angels náš majster po prvý raz viedol. Dlhé minúty to bola z pohľadu Košíc basketbalová rozprávka.

Veď náskok nad víťazom posledných dvoch ročníkov Euroligy narástol až na 15 bodov. Po prestávke však Jekaterinburg z neho kúštik po kúštiku ukrajoval.

Nad všetkými nie o hlavu, ale o dve vytŕčala Američanka Parkerová. Bola na nezastavenie. Dala 35 bodov, doskočila 16 lôpt a famózna bola aj v obrane.

„Ako tréner víťazného tímu som veľmi šťastný,“ netajil radosť po stretnutí kormidelník ruského klubu Nemec Olaf Lange.

„Bol to zápas dvoch polčasov. V tom prvom bol celok Good Angels lepší vo všetkom. V druhom polčase zavážila naša lepšia obrana a Candace Parkerová,“ nemohol tréner ruského veľkoklubu nevyzdvihnúť americkú hviezdu, ktorá vzala osud stretnutia do svojich rúk.

Parkerová na nezastavenie

Parkerová bola všade. V druhom polčase ovládla palubovku v Steel Aréne.

„Užívali sme si, že môžeme hrať v tejto hale pred takým fantastickým publikom. V prvom polčase padli domácim aj ťažké strely. Odrážali sa k nim lopty. My sme si cez prestávku povedali, že viac musíme zamakať v obrane a lepšie doskakovať. To sme aj splnili,“ povedala 35-bodová Parkerová.

Sympatické bolo, že v žlto-modrom drese sa každá hráčka, ktorá vybehla na palubovku snažila potiahnuť svoje družstvo. Domáce zdobila obetavosť.

„Boli to emócie hrať pred osemtisícovým publikom. Ak sme mali niekedy šancu vyhrať nad Jekaterinburgom, bolo to práve teraz. V druhom polčase sme sa mali viac snažiť. Parkerová doskočila všetko, čo sa dalo. Som smutná, že sme to stretnutie prehrali,“ škrelo rozohrávačku nášho majstra Miljanu Bojovičovú, že tak skvelo rozohraná partia nemala aj happyendový záver.

Nepremenili trinásť šestiek

V závere to boli nervy. Skúsenosti boli na strane hostí. Síce s odretými ušami, ale predsa len Jekaterinburg naplnil rolu favorita.

„Rozhodli drobnosti. Musím však povedať, že neskutočne veľká vďaka patrí divákom, ktorí prišli do haly a povzbudzovali nás až do konca. Boli našim šiestym hráčom. Dodávali nám do žíl energiu. Hoci pred Jekaterinburgom skladám klobúk a mám pred ním rešpekt, dovolím si tvrdiť, že sme boli lepším tímom. Som strašne sklamaný. Mať možnosť vyhrať proti takémuto súperovi sa už asi nenaskytne. Ak prehráte stretnutie o štyri body a zahodíte trinásť trestných hodov, tak nemôžete rozprávať o ničom inom, len že ste si to prehrali sami. Dievčatá však bojovali zo všetkých síl až do konca, mali sme skrátka vyhrať. Podľa mňa v blízkej budúcnosti nebude šanca zdolať takýto skvelý tím s takýmito hráčkami. My sme víťazstvo mali ako na podnose. Odmietli sme ho,“ skonštatoval tréner Košíc Maroš Kováčik, ktorého na jednej strane hrial veľmi dobrý výkon jeho zvereniek, na strane druhej neskutočne škrelo, že na konci snaženia nebol skalp Jekaterinburgu.

Domov»Sportnet na východe»Kováčik: Víťazstvo sme mali ako na podnose