Košickí kriminalisti začali trestné stíhanie pre zločin krádeže v súvislosti s nákladným návesom, ktorý zmizol z parkoviska pri U. S. Steel.
KOŠICE. Ako už Korzár informoval, ide o nákladný náves značky Krone bielej farby s evidenčným číslom okresu Košice-okolie.
Náves nebol prázdny, nachádzalo sa v ňom 24 ton výliskov pozinkovaného plechu.
„Odcudzený bol v čase od 21.00 hod. dňa 13. 12. 2013 do 22.00 hod. dňa 15. 12. 2013 z terminálu pre nákladnú dopravu pri bráne č. 4,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.
„Krádežou tovaru vznikla spoločnosti so sídlom v Haniske škoda 17-tisíc eur. Vlastníkovi návesu, rakúskej spoločnosti, vznikla škoda 31 200 eur, celková škoda bola vyčíslená na 48 200 eur.“
Polícia žiada občanov o pomoc pri pátraní. Akékoľvek informácie, ktoré by polícii pomohli náves vypátrať, môžu občania oznámiť na ktoromkoľvek policajnom útvare alebo na známom telefónnom čísle 158.
Zlodeji prišli na Scanii
Kriminalisti majú k dispozícii aj záznam z bezpečnostných kamier, ktorý zachytil pohyb návesu.
„Dňa 14. 12. 2013 v čase o 21.30 hod. odchádzala z parkoviska biela Scania Top line so šedou prednou maskou nezisteného EČV, za ktorou bol zapnutý tento náves s odliatkami, určenými pre automobilový priemysel. Ak niekto videl a spoznal páchateľa na mieste činu alebo videl pohyb návesu z obrazového záznamu či fotografií v inkriminovaný deň, prípadne má informácie o tom, kde sa náves v súčasnej dobe nachádza, je potrebné kontaktovať vyšetrovateľa na telefónnom čísle 0961926686 alebo linku 158,“ dodala Mésarová.
Autor: sam
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári