Good Angels zvíťazili v Győri 67:60

Oporou Košičaniek bola Tijana Krivačevičová.
Oporou Košičaniek bola Tijana Krivačevičová. (Autor: TASR/Milan Kapusta)
TASR|30. jan 2014 o 19:51

Košické basketbalistky v A-skupine Euroligy zaznamenali štvrtý triumf a s 11 bodmi im patrí tretia priečka.

Košické basketbalistky v A-skupine Euroligy zaznamenali štvrtý triumf a s 11 bodmi im patrí priebežne tretia priečka.

GYőR/KOŠICE. Basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili vo štvrtkovom zápase Európskej ligy 2013/2014 na palubovke maďarského klubu HAT Agro UNI Győr 67:60.

V A-skupine zaznamenali štvrtý triumf a s 11 bodmi im patrí priebežne tretia priečka.

V košickom drese sa blysla legionárka Tijana Krivačevičová, ktorá zaznamenala 24 bodov a pridala aj 8 doskokov.

Zverenky trénera Maroša Kováčika sa najbližšie predstavia v stredu 5. februára na palubovke ruského UMMC Jekaterinburg (14.00 h).

Košičankám vyšiel vstup

Lepší vstup do zápasu zaznamenali hráčky Good Angels, ktoré v 5. minúte po presnom dvojbodovom zásahu Hruščákovej vyhrávali 6:0.

Domáce družstvo kontrovalo vďaka Tinkleovej (3:6), ktorá v 8. minúte upravila i na 10:12. Potom však hostky zaznamenali osembodovú šnúru, na jej konci bola Hruščáková, keď premenila dva trestné hody (10:20).

Prvú desaťminútovku ukončila presná strela domácej Kochovej - 12:20. V 13. minúte Laklóthová znížila manko na svojho súpera na rozdiel štyroch bodov - 16:20. "Anjelky" odpovedali sedembodovou šnúrou, keď sa postupne presadili Krivačevičová, Hruščáková a Abdiová, ktorá na začiatku 17. minúty premenila jeden z dvoch trestných hodov (16:27).

V 18. minúte upravila Hruščáková na 20:29, ale 43 sekúnd pred koncom prvého polčasu Tinkleová korigovala na rozdiel piatich bodov (26:31).

Na polčasových 28:34 upravila dvoma premenenými trestnými hodmi domáca Laklóthová, keď pred ňou zaznamenala trojku Perkinsová.

Rozhodli v záverečnej štvrtine

V úvode druhého dejstva sa obidve družstvá striedali v zakončení, v 23. minúte svietil ma ukazovateli skóre stav 32:38, potom sa presadila Perkinsová (32:40).

O osem bodov vyhrávali hráčky hosťujúceho celku i o tri minúty neskôr po šestke Krivačevičovej (35:43).

Domáce hráčky potom prešli na streľbu spoza trojkového oblúka, Semseiová a Ivanovičová korigovali na 41:45. V 29. minúte Laklóthová znížila už na rozdiel dvoch bodov (43:45).

Po tridsiatich minútach však slovenský šampión viedol o štyri body - 45:49.

Vstup do záverečnej štvrtiny vyšiel dvojici Hruščáková (2b), Bálintová (4b) a Good Angels vyhrávali v 32. minúte dvojciferným rozdielom - 45:55.

O tri minúty neskôr Bojovičová zvýšila na rozdiel dvanástich bodov (47:59), no narušená koncentrácia znamenala, že Tinkleová znížila na 54:59. Domáci tím korigoval aj na 56:60, ale záver zvládol lepšie slovenský majster.

Jendrichovský: Krivačevičová nám vyhrala zápas

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels Košice: "Na to, že sme nechceli Tijanu zapájať do hry, keďže jej koleno ešte nie je v ideálnom stave, tak napokon ona bola tou, ktorá vyhrala zápas. Zaslúži si absolutórium za dnešný výkon, patrí jej vďaka, že nepodľahla atmosfére a depresii zo zranení, ktoré nás ničia. Už v druhej minúte si po tvrdom strete vyvalila koleno Janoščíková a nemohli sme veľmi špekulovať. V úzkej rotácii sme teda ešte prišli o jednu hráčku a tým pádom sme sa do konca zápasu trápili viac sami so sebou ako so súperom. Vytrápili sme si jednu dôležitú výhru a teraz je táto súťaž absolútne otvorená."

HAT Agro UNI Győr - Good Angels Košice 60:67 (28:34)

Najviac bodov Győr: Tinkleová 18, Laklóthová 15, Semseiová 10

Zostava a body GA Košice: Hruščáková 14, Bojovičová 11, Perkinsová 9, Kiššová 0, Janoščíková 0 (Krivačevičová 24, Bálintová 6, Abdiová 3, Zietarová 0),

TH: 13/13 - 21/14, trojky: 3:1, fauly: 22:18, 300 divákov.