Basketbalistky Good Angels obhájili Slovenský pohár

Vľavo Miljana Bojovičová (Košice) a vpravo Mária Felixová (Piešťany) vo finálovom zápase Slovenského pohára v basketbale žien. (Autor: TASR/Martin Baumann)
TASR|16. feb 2014 o 17:33

Vo finálovom dueli zdolali favorizované Košičanky súperky z Piešťan o 13 bodov.

BRATISLAVA/KOŠICE. Basketbalistky Good Angels Košice sa stali víťazkami Slovenského pohára, keď v nedeľňajšom finále zdolali Piešťanské Čajky 78:65. "Anjelky" tak obhájili minuloročné prvesntvo.

V úvode si vypracovali náskok hráčky z Piešťan, ktoré po necelých dvoch minútach viedli 6:2. Košičanky v prvej štvrtine museli neustále doťahovať tesnú stratu, po Kizerovej dvojke však obrátili na 13:12 z ich pohľadu, potom viedli aj 15:14.

V závere si vedenie o dva body (19:17) opäť vybojovali Piešťany. Tie mali mierne navrch aj v druhej štvrtine, po viac ako 16 minútach hry odbehli svojim súperkám na rozdiel 11 bodov 39:28. Náskok si udržali a prvý polčas vyhrali 46:38.

Good Angels po polčasovej prestávke zavelili v obrat po Bojovičovej trojke a začali pomaly kráčať za obhajobou prvenstva.

V záverečnej štvrtine si svoje vedenie strážili a stratu museli neustále doháňať Piešťany. Tým sa však už nepriaznivé skóre nepodarilo otočiť a po výsledku 78:65 putuje trofej na východ Slovenska.

Martin Pospíšil, tréner Piešťan: "V prvom polčase sme hrali mimoriadne koncentrovane, myslím si, že hru sme mali pod kontrolou. V druhom polčase sme mali problém s agresívnym a intenzívnym štýlom obrannej činnosti Košíc. Dôležité bolo aj to, keď naša hráčka Lucia Krč-Turbová chytila štvrtý faul a dostali sme sa z tempa. Good Angels je výborný tím a dostať sa proti nemu opäť do správneho tempa je náročné. Nerád by som v našom tíme po tomto zápase vyzdvihoval individuality, vždy je to o tíme. S umiestnením sme spokojní, keby mi niekto na začiatku turnaja povedal, že budeme druhí, hneď by sme to brali. Aj keď tesne po prehratom zápase je náročné hovoriť o spokojnosti."

Maroš Kováčik, tréner GA Košice: "Nebolo to ľahké najmä zo psychickej stránky pred zápasom, keď od vás každý očakáva, že vyhráte. Piešťanské Čajky hrajú dobre, sú v dobrej forme, vedeli sme, že to nebude ľahké. Ten prvý polčas nám nevyšiel, až polčasová prestávka nás upokojila a priniesla ten spôsob hry, ktorý sme chceli a napokon sme vyhrali."

Výsledky

Finále:

Good Angeles Košice - Piešťanské Čajky 78:65 (38:46)

Najviac bodov: Bojovičová 25, Kizerová 16, Perkinsová 13, Abdiová 12 (trojkami) - Bartoňová 21 (3 trojky), Tathamová 15, Minčíková 14, Krč-Turbová 11

TH: 26/18 - 28/24, fauly: 25 - 21, trojky: 6 - 5, rozhodovali: Gabara, Tomašovič a Lamoš, 400 divákov