KOŠICE. V rámci medzinárodného kozmetického veľtrhu Interbeauty Trophy 2014 v Bratislave sa 14. februára konala celoslovenská súťaž študentov a dospelých v účesovej tvorbe a dekoratívnej kozmetike.
"Košické študentky mali úspech, na súťaži obsadili popredné miesta," uviedla hovorkyňa Košického samosprávneho kraja Zuzana Bobriková.
Ako dodala, študentky zo Strednej odbornej školy na Gemerskej ulici v Košiciach opäť potvrdili vysokú úroveň odbornej praktickej prípravy v študijnom odbore kozmetička - vizážistka a v učebnom odbore kaderník - kaderníčka.
"V silnej konkurencii sa im podarilo v kategórii Dekoratívna kozmetika v súťažnej disciplíne purple wedding obsadiť 1. a 2. miesto. Zaslúžili sa o to budúce maturantky Kinga Szalaiová a Júlia Adamondyová zo IV.H triedy," spresnila Bobriková.
V účesovej tvorbe v súťažnej disciplíne crazy school obsadila Lenka Tresová z III.E triedy 2. miesto.
Podľa riaditeľky školy Ingrid Sedlákovej dievčatá nadviazali na úspechy školy na celoslovenských i medzinárodných súťažiach v minulých rokoch.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári