Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Úzky káder MFK Košice preverí nabitý apríl

Oficiálnou generálkou na jarnú časť Corgoň ligy bude pre futbalistov MFK Košice sobotňajší zápas s druholigovým Tatranom Prešov v Poprade.

Pod dohľadom trénerov. Radoslav Látal (vľavo) sleduje tréningové nasadenie svojich zverencov.Pod dohľadom trénerov. Radoslav Látal (vľavo) sleduje tréningové nasadenie svojich zverencov. (Zdroj: Veronika Janušková)

Aj keď „oficiálnou generálkou“ na jarnú časť Corgoň ligy bude pre futbalistov MFK Košice sobotňajší zápas s druholigovým Tatranom Prešov v Poprade, kritériá naozajstnej generálky spĺňal skôr utorkový duel žlto-modrých na ihrisku štvrtého celku maďarskej OTP Bank Ligy DVTK Diósgyör.

KOŠICE. Košičania síce prehrali 1:2 (po polčase 1:0), ale tréner Radoslav Látal bol s hrou, výkonom i nasadením mimoriadne spokojný.

„Naše mužstvo podalo v zápase s kvalitným maďarským súperom určite najlepší výkon počas celej zimnej prípravy. Najmä v prvom polčase, keď sme hrali veľmi dobre po všetkých stránkach, výborne sme bránili i kombinovali, často sme hrozili brejkami. Po prestávke sme sa však dopustili viacerých chýb, za ktoré nás súper potrestal. Jedným z kľúčových momentov bolo vylúčenie Šinglára po druhej žltej karte, po ktorom sa obraz hry úplne zmenil. Domáci začali nakopávať dlhé lopty, s čím sme mali značné problémy. Súper nás v poslednej polhodine zatlačil, dal nám dva góly, a pravdu povediac, v závere zápasu mohol pridať ešte ďalšie dva. No do 56. minúty, keď bol Šinglár vylúčený, bol náš výkon veľmi dobrý. Musíme sa však vyvarovať chybám, ktorých sme sa dopustili v druhom polčase,“ zhodnotil vydarenú „generálku“ na ligu košický kormidelník.

Spĺňal parametre generálky

Sobotňajší duel s Tatranom Prešov mu môže poslúžiť už len na drobné „kozmetické“ úpravy v základnej zostave na prvý jarný ligový duel v Dunajskej Strede.

„Je pravda, že už súboj s Diósgyörom bol pre nás v podstate generálkou na ligu, pretože spĺňal parametre takého zápasu. Dobre sme sa naň pripravili, chlapci boli už po sústredení v Turecku odpočinutí a nabehli sme už na taký týždenný cyklus, aký budeme praktikovať počas celej jarnej časti sezóny, takže možno povedať, že zápas s DVTK bol pre nás ligovou generálkou. V zostave mám prakticky takmer jasno, pred prípravným duelom s Prešovom mám v nej už len jeden či dva otázniky. V obrane je to viac-menej stabilizované, otvorené je to ešte v zálohe a v útoku, ale v podstate to bude jedenástka, ktorá hrala v Maďarsku, lebo tí chlapci, ktorí tam nastúpili, podali veľmi dobrý výkon,“ vraví Radoslav Látal.

Chce ich futbalovo zdvihnúť

Keďže žiadna väčšia prestupová ryba v košickej sieti (zatiaľ) neuviazla, kouč MFK si bude musieť vystačiť s tým, čo mu po jesennej časti zostalo k dispozícii. Alebo ešte tlačí na vedenie klubu, aby s tým niečo urobilo?

„Pracujem s tým, čo mám, a je na vedení, či sa mu do konca prestupového obdobia podarí získať nejakú posilu. K dispozícii mám spústu mladých hráčov, ktorým sa snažím vštepiť nejakú koncepciu, futbalovo ich zdvihnúť, a verím, že na jar nám to pôjde. Samozrejme, taký hráč ako Ondro Duda sa ťažko nahradzuje, ale s tým sa musíme vyrovnať. Myslím si však, že káder je kvalitný. Problémom môže byť, že je dosť úzky, čo sa môže prejaviť napríklad v apríli, keď tam máme, aj so Slovenským pohárom, až osem zápasov,“ mrkol do jarného kalendára tréner MFK Košice Radoslav Látal.