Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Jokeľ si ušetril góly na play-off

Play-off je aj o nečakaných strelcoch. Útočník Oliver Jokeľ sa v prvom štvrťfinálovom súboji presadil dvakrát.

Oliver Jokeľ. V sobotu sa v koncovke presadil dvakrát.(Zdroj: sita)

Play-off je aj o nečakaných strelcoch. Útočník Oliver Jokeľ mal síce v tejto sezóne v drese HC Košice v štatistikách v základnej časti extraligy 48 štartov, no na konte mal pred play-off iba dva strelené góly. Aj to ten druhý zaznamenal ešte v decembri. V prvom štvrťfinálovom súboji s Martinom sa presadil hneď dvakrát.

KOŠICE. Presný zásah Olivera Jokeľa v 42. minúte a 42. sekunde prvého štvrťfinálového zápasu Košíc s Martinom bol zlomový.

Po milimetrovej prihrávke Češíka zvyšoval útočník oceliarov na 3:1. A po tomto góle sa Martinčania obrazne povedané položili.

V tretej tretine úvodného duelu série inkasovali štyri razy. Bodku za zápasom dával Jokeľ, v oslabení spečatil víťazstvo Košíc 6:1.

Čakal dlho

„Gól som nedal ani nepamätám. Bolo to ešte vlani, tuším v Poprade. Dlho som potom čakal. Asi som si tie góly šetril na play-off. Ale tak v play-off sú tie góly dôležitejšie,“ spokojne sa po prvom zápase usmieval útočník HC Košice Oliver Jokeľ.

Gól mu zjavne prospel, lebo v závere zápasu mu vyšla parádna individuálna akcia. V oslabení sa pomedzi martinských hráčov preštrikoval až k bránke a nedal Dzubinovi šancu. „Mal som aj šťastie. Bol som pri chuti. Veril som si a padlo to tam.“

Ubránili päťminútové oslabenie

Po dvoch tretinách prvého zápasu prvého kola play-off nebolo o ničom rozhodnuté. Oceliari viedli 2:1.

„Keď sme začali korčuľovať, tak Martinčania odpadávali. A keď to bolo 3:1, potom 4:1, tak to vypustili,“ uviedol Jokeľ, podľa ktorého bola veľmi dôležitá päťminútová presilovka Martina v závere prvej a v úvode druhej tretiny.

Domáci ju však ustáli. „Ubránili sme to. Možno to bol rozhodujúci moment v zápase.“

Zverenci trénera Tomka využili v sobotu až tri početné výhody. „Play-off je o presilovkách a oslabeniach. A nám vychádzali,“ rád konštatoval po víťazstve 6:1 košický odchovanec, ktorý dúfal, že v úvode série sa mužstvo dobre naštartuje.

„Chceli sme dať čím skôr gól, aby sme súperovi odskočili. Teraz tie góly prišli až v tretej tretine. Ale podstatné je, že prišli.“

Smrad na daňovom úrade: Plné boli umývadlá aj záchody