Utorok, 23. január, 2018 | Meniny má Miloš

Košice sa potrápili, ale vyhrali aj druhé štvrťfinále

Hokejisti Košíc vedú vo štvrťfinálovej sérii s Martinom 2:0 na zápasy. Druhý duel vyhrali tesne 3:2.

(Zdroj: TASR/František Iván)

KOŠICE. Hokejisti HC Košice si vytvorili v domácom prostredí dobú východiskovú pozíciu na postup do semifinále extraligy.

Vo štvrťfinálovej sérii s Martinom vedú na zápasy 2:0 a potrebujú ešte dve výhry. Séria pokračuje v stredu a vo štvrtok v Turci.

Tesný náskok v I. tretine

V úvode zápasu dominovali pozorné defenzívy a ani jedno z mužstiev nepúšťalo súpera do vyložených príležitostí.

V 3. minúte strieľal od modrej čiary domáci Kolba, Dzubinovi pomohol dobrým obranným zákrokom Dírer.

Niekoľkým streleckým pokusom musel v úvodnej tretine čeliť aj domáci brankár Staňa, no väčšiu príležitosť si Martinčania dlho nevedeli vypracovať

V 15. minúte najskôr tvrdo, no nepresne strieľal Jenčík, no z ďalšej košickej akcie už Dzubina kapituloval.

Hostia spravili chybu vo vlastnom pásme a po Sojčíkovej prihrávke sa zblízka presadil Češík.

V presilovke v závere úvodnej časti mohli domáci pridať druhý gól, Bartánus však Jenčíkovu prihrávku neusmeril podľa predstáv.

Na inkasovaný gól rýchlo odpovedali

Druhý gól domácich nepridal v 23. Svatoš, ktorého šancu zmaril dobrým zákrokom Dzubina. Hostia hrozili najmä protiútokmi.

V 26. minúte najskôr Staňa zmaril šancu Themára, no o pár sekúnd neskôr už kapituloval. Po individuálnej chybe košického obrancu sa k puku dostal Fujerík a jeho výbornú prihrávku pred odkrytú bránku usmernil Finsterle - 1:1.

Inkasovaný gól domácich zaskočil, no nie nadlho. V presilovej hre strieľal Jenčík a Dzubina sa proti pohotovej dorážke Bartánusa presunul neskoro - 2:1.

V power-play iba znížili

Začiatok tretej dvadsaťminútovky priniesol veľkú snahu hostí o vyrovnanie. Košický brankár Staňa však podržal svoje mužstvo pri nebezpečnej dorážke Suju a aj dobrej šanci Cígera.

Košičania odpovedali strelou Cebáka, ktorej chýbali len milimetre. V 48. minúte sa o pekný hokejový moment postaral Jenčík utešenou strelou a Dzubina ešte krajším zákrokom lapačkou.

Gólom sa však skončila až ďalšia akcia Košíc. V neprehľadnej situácii pred Dzubinom sa efektným gólom z otočky prezentoval mladík Skalický a bolo 3:1.

Od tohto momentu Košičania kontrolovali dianie na ľade. Ich ofenzívne snahy o vyrovnanie stroskotávali na pozornej defenzíve Košíc a brankár Staňa musel zasahovať len sporadicky.

Hostia sa odhodlali k hre bez brankára a v čase, keď do konca tretej tretiny zostávalo 46 sekúnd, znížil pohotový Suja na 2:3.

Pavol Zubek (asistent trénera Košíc): "Tento zápas mal podobný scenár ako ten sobotňajší, dlho bol stav tesný, hoci sme mali územnú prevahu. Zasa to bolo o treťom góle. Ten prišiel dosť neskoro. Naša hra mala potom väčšiu agresivitu, ale ďalšie presné zásahy sme nepridali. S týmto výsledkom sme veľmi spokojní. Mužstvo pracovalo počas celého stretnutia. Play-off nie je vôbec ľahké, čo potvrdil aj tento duel."

Daniel Babka (tréner Martina): "Počas celého zápasu sme držali kontakt s Košicami. Chalani podali oduševnený výkon, bojovný. Prvý gól sme dostali, keď sa nám nepodarilo puk vyhodiť z tretiny, padol po odraze od zadného mantinelu. V závere sa nám podarilo znížiť na 2:3. Bolo to z našej strany lepšie ako v prvom zápase, je na čom stavať a verím, že domáce súboje budú ešte lepšie."

HC Košice - MHC Mountfield Martin 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

stav série 2:0

Góly: 16. Češík (Sojčík), 31. Bartánus (Jenčík, Deyl), 48. Skalický (Sojčík) - 27. Finsterle (Fujerík, Suja), 60. Suja (Finsterle).

Rozhodcovia: J. Konc, Orolin - Gajan, Smrek, vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3 387 divákov.

Košice: Staňa - Kolba, Klouček, Štrbák, E. Černák, Deyl, Cebák - Bicek, Boltun, M. Bartánus - Svatoš, P. Bartoš, R. Jenčík - Sojčík, Češík, Skalický - Jokeľ, Matúš Chovan, Hinďoš

Martin: Dzubina - Tupý, I. Ďatelinka, Brcko, Matejka, A. Novotný, Perniš, Rusina - Rožník, Galamboš, Važan - Suja, Fujerík, Finsterle - L. Klíma, Kolena, Themár - J. Cíger, Dírer, Pokrivčák

Ďalšie termíny série: 9., 12., 13., prípadne 16., 18. a 20. marca.