Good Angels prehrali v 1. dueli play off s Bourges

(Autor: Ilustračné - TASR/František Iván)
Sportnet|11. mar 2014 o 21:03

V sérii hranej na dve víťazstvá prehrávajú 0:1. Odveta bude v piatok v košickej Steel aréne.

KOŠICE. Basketbalistky Good Angels Košice prehrali v utorok v prvom zápase vyraďovacej fázy Európskej ligy 2013/2014 na palubovke Tango Bourges Basket 51:59. V sérii hranej na dve víťazstvá prehrávajú 0:1.

Zverenky trénera Maroša Kováčika odohrajú odvetný duel v piatok 14. marca v košickej Steel aréne (20.00).

Priebeh stretnutia

V 2. minúte premenila dva trestné hody hosťujúca Hruščáková, ale domáce hráčky o minútu neskôr odpovedali trojkou Dumercovej a dvomi bodmi Tchatchouangovej - 5:2. V 5. minúte Miyemová zvýšila náskok Bourges na rozdiel piatich bodov (10:5), Kizerová s Perkinsovou však korigovali na 10:9.

Potom prišla na rad presná ruka Dumercovej spoza trojkového oblúka i dva body Ndongueovej (15:9) a až v 7. minúte znížila Osipovová - 15:11.

Úvodná desaťminútovka vyznela v prospech domáceho tímu v pomere 21:15. Hneď po nej sa predviedla Dumercová, ktorá po tretíkrát zaznamenala trojku, po ktorej pridala ďalšie dva body Ndongueová - 26:15. V priebehu 13. a 14. minúty Good Angels kontrovali štyrmi bodmi Kizerovej a Žirkovej, aby druhá menovaná o minútu neskôr trojkou upravila na 26:22.

Domáce hráčky 44 sekúnd pred koncom prvého dejstva viedli o jedenásť bodov 36:25, keď ťažili najmä z trestných hodov. O 21 sekúnd neskôr Perkinsová premenila dve šestky, Osipovová tri sekundy pred klaksónom znížila na 36:29, útočný pressing ešte prinútil súpera k chybe a Hruščáková uzavrela polčasový rezultát - 36:31.

Basketbalistky slovenského šampióna na začiatku tretej štvrtiny dokázali znížiť vďaka Kizerovej (36:33).

Obidve družstvá pôsobili nervóznym dojmom a dopúšťali sa viacerých nepresností, v 23. minúte Dumercová zvýšila na 38:33, ale o dve minúty neskôr sa presadila i hosťujúca Bojovičová (38:35). Bourges vďaka Miyemovej a Dumercovej natiahli rozdiel na sedem bodov (42:35), "žlto-modré" pridali dva body vďaka Krivačevičovej - 42:37.

Po tridsiatich minútach svietil na ukazovateli skóre stav 44:40, keď sa ako posledná presadila spoza trojkového oblúka Žirková. Tá istá hráčka zakončila úspešne individuálny prienik aj na začiatku poslednej desaťminútovky (44:42).

Potom sa však presadzovali basketbalistky domáceho družstva a v 35. minúte Miyemová trojkou upravila na 51:42. Na rozdiel jedenástich bodov zvýšila Toloová, po nej pridala v 37. minúte trojku Dumercová, ktorá prakticky rozhodla o osude stretnutia.

Domáci tím si v závere postrážil víťazstvo a zvíťazil o osem bodov 59:51.

Povedali po zápase

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels: "Veľmi ma to mrzí, pretože sme mali veľkú šancu, najmä na začiatku poslednej štvrtiny ísť do vedenia a niečo s tým zápasom urobiť. Zápas rozhodol maličký faktor a to Céline Dumercová, ktorá ukazuje, prečo je najlepšou európskou basketbalistkou. Zobrala to do svojich rúk a trafila dôležité strely zvonku. Myslím si, že rozhodujúca bola trojka Miyemovej päť minút pred koncom zápasu, pretože sme v tom čase pohrdli tromi vyloženými šancami. Tridsaťdva minút z našej strany bolo veľmi dobrých, štyri minúty v prvej a štyri minúty v poslednej štvrtine nás stáli víťazstvo. Klobúk dole pred výkonmi Zuzky Žirkovej a Jie Perkinsovej, potrebujeme, aby sa k nimi pridali aj ďalšie hráčky. Séria nie je ukončená, ideme bojovať a ja by som bol veľmi rád, ak by sme sa o týždeň na túto veľmi horúcu pôdu vrátili."

Maroš Kováčik (tréner Košíc): "Kľúčová bola tretia štvrtina, v ktorej sme tvrdo bojovali, ale dali sme iba deväť bodov. Mohli sme zlomiť vývoj tohto otvoreného zápasu v náš prospech. Samozrejme, urobíme si videoanalýzu duelu. Určite musíme upraviť našu zónovú obranu."

Jia Perkinsová (najlepšia strelkyňa Košíc): "V obrane sme hrali skvele, čo sa o našej útočnej hre nedá povedať. V tretej štvrtine sme spálili mnoho príležitostí, pripravili sme sa o šancu prehovoriť do boja o víťazstvo. V podaní Bourges to bol dobrý zápas. Teraz musíme v piatok v Košiciach zvíťaziť."

Fakty o zápase

1. zápas play off:

Tango Bourges Basket - Good Angels Košice 59:51 (36:31)

Najviac bodov Bourges: Dumercová 18 (4 trojky), Miyemová 14, Toloová 10

Zostava a body GA Košice: Perkinsová 14, Kizerová 9, Hruščáková a Bojovičová po 4, Abdiová 0 (Žirková 12, Osipovová a Krivačevičová po 4, Kiššová 0, Bálintová 0, Zietarová 0), TH: 20/16 - 12/9, trojky: 5:4, fauly: 19:25.

Stav série: 1:0

tasr

Ostatné výsledky utorňajších stretnutí

Nadežda Orenburg (Rus.) - Wisla Can-Pack Krakov (Poľ., tréner Štefan Svitek) 52:48 (13:6, 17:12, 17:13, 5:17) - stav série 1:0

Spartak Moskovská oblasť (Rus.) - Uniqa Euroleasing Šopron (Maď.) 81:43 (24:11, 24:11, 24:5, 9:16) - stav - série 1:0

Kayseri Kaski spor (Tur.) - Beretta Famila Schio (Tal.) 63:50 (15:16, 8:13, 20:7, 20:14) - stav série 1:0

ZVVZ USK Praha (ČR, trénerka Natália Hejková) - Rivas Ecópolis (Šp.) 77:58 (13:20, 25:12, 28:12, 11:14) - stav - série 1:0

Galatasaray Istanbul (Tur.) - Perfumerías Avenida Salamanca (Šp.) 70:61 (23:11, 17:19, 12:19, 18:12) - stav série 1:0

Fenerbahce Istanbul (Tur.) - CCC Polkowice (Poľ.) 75:57 (19:15, 18:10, 17:19, 21:13) - stav série 1:0