Sobota, 21. október, 2017 | Meniny má Uršuľa

Orientační bežci začali sezónu v Herľanoch

Kontrolné stanovištia boli situované v lese pri obci, známej najmä unikátnym gejzírom.

Klub orientačného behu Sokol Kysak usporiadal za slnečného počasia prvé kolo deväťdielneho seriálu pretekov Oblastného rebríčka Košického kraja v orientačnom behu na rok 2014. Kontrolné stanovištia boli situované v lese pri obci Herľany, známej najmä unikátnym gejzírom.

KOŠICE. Na najdlhšej 6,2 km mužskej trati s 21 kontrolami dominoval dorastenecký reprezentant Martin Šmelík (Akademik Technická univerzita Košice - ďalej ATU) za 40:47 min. Druhý skončil jeho oddielový kolega Miroslav Papuga za 48:41 min. a tretie miesto obsadil Stanislav Franko ml. (Sokol Kysak) za 51:26 min.

V ženskej kategórii na 4 km trati so 17 KS triumfovala Jana Macinská (ATU) za 30:25 min. pred Ľudmilou Sokolovou (Sokol Kysak) za 38:53 min. a tretia skončila Kristína Ugrayová (ATU) za 39:10 min.

Vo veteránskych kategóriách si miesta na stupňoch víťazov vybojovali: M35-: 1. J. Pollák, 2. Z. Roháč, 3. F. Papuga (všetci ATU), M45-: 1. J. Kuchta (ATU), 2. F. Šoltés (Čingov Sp. N. Ves), 3. V. Tysz (ATU), M55-: 1. A. Onder (Metropol Košice), 2. M. Simočko, 3. E. Weiszer (obaja ATU), M65-: 1. J. Mráz (Sokol Kysak), W35-: 1. J. Slámová, 2. E. Papugová (obe ATU), W45-: 1. E. Belicová (ATU), 2. A. Barillová (Čingov Sp. N. Ves), 3. E. Jurašková (ATU), W55-: 1. A. Maľárová, 2. I. Putnovská (obe ATU).

V mládežníckych kategóriách prvenstvá dosiahli: DR: S. Mihaličová, M-12: L. Novota, M-14: L. Simočko, W-14: V. Roháčová (všetci ATU).

V Open kategórii „K“ vyhrala Dana Barčová (Čingov Sp. N. Ves) pred Luciou Hendrichovskou (Metropol Košice).