Bezzubé Košice prehrali v semifinále aj druhýkrát

(Autor: TASR)
Sportnet|28. mar 2014 o 19:11

Hokejisti HC Košice podľahli v treťom dueli semifinále v Piešťanoch 0:2 a v sérii prehrávajú 1:2.

PIEŠŤANY/KOŠICE. Tretí duel semifinálovej série extraligy hokejistov medzi Piešťanmi a Košicami do značnej miery ovplyvnil prvý gól, ktorý dal v 13. minúte domáci Stupka.

Hoci Košičania najmä v poslednej tretine stupňovali tempo v snahe vyrovnať, nepodarilo sa im to ani v presilovke o dvoch hráčov, ani v záverečnej, takmer dvojminútovej, hre bez brankára Staňu.

Naopak, 16 sekúnd pred koncom inkasovali do prázdnej brány druhýkrát, opäť z hokejky Stupku.

Štvrtý zápas série je na programe v sobotu od 17. hodiny opäť v Piešťanoch.

Hradba menom Šúrek

Hostia sa mohli ujať vedenia už v prvej minúte, keď sa po prihrávke Jenčíka ocitol sám pred Šúrekom Svatoš, ale domáci brankár svoje mužstvo podržal.

Domáci mohli v 10. minúte odpovedať Lušňákom, ktorý sa medzi dvojicou Košičanov uvoľnil kľučkou pomedzi nohy, ale na Staňu nevyzrel.

Hostia odpovedali Bicekovou strelou, ktorú Šúrek betónom vyrazil. Domáci založili následne rýchly protiútok, Holovič prihral na Stupku, ktorý z krídla prestrelil Staňu 1:0.

V druhej tretine hostia ovládli hru a snažili sa prejsť cez dobre fungujúcu piešťanskú obranu. To sa im príliš nedarilo, a tak prišiel pre domácich priestor na rýchle brejky.

Prečíslenie dvoch na jedného postupne nevyužili Melichárek s Nemcom, Haring s Románkom ani Holovič so Stupkom.

Košičania okrem striel jediný raz vážnejšie pohrozili v 34. minúte, keď sa za bránkou uvoľnil Chovan, natlačil sa s pukom pred ňu, kde vznikol závar, no hlavný rozhodca prerušil hru.

Košický tlak gól nepriniesol

V tretej časti sa očakával tlak Košíc a ten aj prišiel, k čomu hosťom dopomohla viac ako minútová presilovka o dvoch hráčov.

Počas tejto výhody nastal pred Šúrekom však len jediný závar, ale Sojčík nedotlačil puk za piešťanského brankára a Lušňák domácich oslobodil.

Ani v ďalšej presilovke pri vylúčení Hamráka sa "oceliari" nezmohli na väčšie zvieranie súpera a prakticky si nevypracovali vážnejšiu šancu.

Necelé dve minúty pred koncom odvolali Košičania brankára, strely smerujúce na Šúreka boli zblokované a šestnásť sekúnd pred koncom stanovil strelou do prázdnej bránky na konečných 2:0 Stupka.

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: "Prvá tretina bola vyrovnaná z oboch strán. Využili sme jednu z mála šancí, čo rozhodlo o výsledku. V druhej tretine Košice otvorili hru, čo sme čakali, ale nevyužili sme prečíslenia. V tretej tretine sme išli do oslabenia o dvoch hráčov, ktoré sme ustáli, a to bol ďalší dôležitý moment stretnutia. Musím vyzdvihnúť výkon Martin Šúreka."

Anton Tomko, tréner Košíc: "Bol to zápas o jednom góle. Nás môže mrzieť úvodná šanca Svatoša, ktorú sme nezakončili podľa predstáv. Súper využil chybu v strednom pásme a išiel do vedenia. Od tohto momentu nás Piešťany dobrou defenzívou nepustili do priestorov, v ktorých sme sa chceli presadiť. Nevyužili sme ani presilovku o dvoch hráčov a ak nedáte gól, nemôžete vyhrať."

ŠHK 37 Piešťany - HC Košice 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

stav série 2:1

Gól: 13. Stupka (Holovič, Chylo), 60. Stupka (Filip)

Rozhodovali: Kubuš, Stano - Kacej, Orolín, vylúčenia: 3:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 2 339 divákov

HK 37 Piešťany: Šúrek - Drgoň, Filip, Rais, Brňák, Škadra, Bučka, Hruška, Cuník - Saliji, Peško, Lušňák - Melichárek, Mišura, Nemec - Románek, Hamrák, Haring - Stupka, Holovič, Chylo

HC Košice: Staňa - Deyl, Štrbák, Cebák, Šeda, Klouček, Macejko, Kolba - Bartánus, Bartoš, Jenčík - Svatoš, Chovan, Jokeľ - Bicek, Češík, Spilar - Skalický, Hrnka, Pašek - Hinďoš