Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Košice uspeli v Nitre a vedú finálovú sériu

Hokejisti Košíc triumfovali v treťom finále extraligy nad domácou Nitrou 4:3 po predĺžení.

(Zdroj: SITA)

Hokejisti Košíc triumfovali v nedeľňajšom treťom finále Slovnaft play-off Tipsport extraligy 2013/2014 nad domácou Nitrou 4:3 po predĺžení.

KOŠICE. Košičania sa tak v sérii hranej na štyri víťazstvá ujali vedenia 2:1. Zverenci trénera Antona Tomka v prvom súboji finále pod Zoborom trikrát prehrávali, no zakaždým dokázali vyrovnať na 1:1, 2:2 aj 3:3.

Za Nitru sa do streleckej listiny zapísali Piačka, M. Kováčik, L. Novák, za Košice Hrnka, M. Bartánus a T. Marcinko. Rozhodnutie priniesol presný zásah Richarda Jenčíka v predĺžení.

Domáci začali zostra

V treťom zápase finálovej série a historicky prvom pred nitrianskym publikom sa od úvodu hral aktívny hokej. Ako prvý vyskúšal pozornosť Staňu Lukáš Novák, ktorý však osamotený netrafil.

Nitra pokračovala v aktivite a častou streľbou ohrozovala brankára hostí, ktorého v polovici prvej tretiny prekonal Piačka strelou z ľavej strany.

Po góle mali hostia možnosť presilovky piatich proti trom. Tú využili až v čase, keď vylúčený M. Kováčik opustil trestnú lavicu. Druhá tretina sa hrala v opatrnejšom duchu a vynikali pozorné obrany.

Prvý gól Košíc padol z hokejky Tomáša Hrnku.

Košice sa doťahovali

Zmenu priniesla 31. min, keď v početnej výhode Košice nevyhodili puk z pásma a misky váh na stranu Nitry priklonil M. Kováčik po prihrávke Dušana Mila.

Domáci sa neradovali z vedenia dlho, už o dve minúty neskôr vyrovnali Košice, keď Kristana na dvakrát prekonal Bartánus. Nitra však opäť využila presilovú hru po ukážkovej akcii v 39. min vďaka zakončeniu Lukáša Nováka a do kabín odchádzala s jednogólovým náskokom.

Autor druhého góla Bartánus. Foto k článku: TASR

Pozorný hokej v závere

Záverečná tretina priniesla pozorný hokej. V prečíslení dvoch proti jednému Lelkeš nevyužil dobrú prihávku od Chrenka a následne Nitra inkasovala - po strele Bartánusa sa odrazený puk dostal k Marcinkovi, ktorý vyrovnal na 3:3. Nitra po góle pôsobila zaskočene a Deyl nastretlil v 48. min hornú žŕdku.

Do konca tretej časti sa obe mužstvá už nepresadili a stretnutie dospelo až do predĺženia. V ňom mohol rozhodnúť Tomáš Chrenko, ale jeho strelu švihom efektným semaforom zneškodnil Staňa. Víťazný gól dosiahli Košice po chybe domácej obrany, ktorú zužitkoval po prihrávke od Bartoša Richard Jenčík.

Hlasy trénerov

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Videli sme typický zápas tejto série plný osobných súbojov a bojovnosti, od ktorej sme napokon upustil, čo vyústilo do víťazného gólu v predĺžení."

Anton Tomko (tréner Košíc): "V zápase sme neustále doťahovali náskok súpera, na konci sme mohli aj rozhodnúť. Stretnutie dospelo do predĺženia, v ňom sme uspeli."

Štvrtý zápas je na programe v pondelok 14. apríla 2014 o 17.00 h opäť v Nitre a Košice si v ňom môžu vybojovať majstrovský mečbal.

HK Nitra - HC Košice 3:4 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)

stav série: 1:2, hrá sa na štyri víťazstvá

góly: 10. Piačka (Lelkeš, Nádašdi), 31. M. Kováčik (D. Milo, J. Ručkay), 39. L. Novák (R. Tománek, Ordzovenský) - 13. Hrnka (M. Bartánus, Klouček), 33. M. Bartánus, 47. T. Marcinko (M. Bartánus), 67. R. Jenčík (P. Bartoš)

vylúčení: 4:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lokšík - Rovenský, Smrek, 3600 divákov

Nitra: Kristan - Milo, Nádašdi, König, Ordzovenský, M. Novák, F. Kuzma, Bača, Ďurkech - J. Ručkay, Miroslav Kováčik, H. Ručkay - L. Novák, Stümpel, R. Tománek - Martin Segľa, T. Chrenko, Bajtek - Piačka, Lelkeš, R. Mráz

Košice: Staňa - Cebák, Štrbák, Klouček, Deyl, Kolba, Šeda,Macejko - G. Spilar, P. Bartoš, R. Jenčík - Hrnka, T. Marcinko, M. Bartánus - Bicek, Češík, Sojčík - Skalický, Matúš Chovan, Hinďoš