Ani dva góly v oslabení Lokomotíve nestačili

Vrátili sa s prázdnymi rukami. Trénera Košičanov Galka sklamali niektorí hráči.
Vrátili sa s prázdnymi rukami. Trénera Košičanov Galka sklamali niektorí hráči. (Autor: Marcela Ballová)
Sportnet|14. apr 2014 o 00:00

Ružinskí baníci hostili súpera z polovice tabuľky. No a mali mu čo vracať, keďže na jeseň utrpeli na pôde košickej Lokomotívy potupnú prehru 2:6.

Aj teraz to bol zápas bohatý na góly, ale z hľadiska výsledku úplne opačný. Košický celok prehral 2:4.

RUŽINÁ. Nad mužstvom Lokomotívy drží aktuálne taktovku Jaroslav Galko, ktorý nedávno vystriedal Ladislava Šimča. Výsledok duelu ho netešil.

„Podľa mňa domáci zaslúžene zvíťazili,“ priznal kouč Lokomotívy. Jeho zverenci inkasovali prvýkrát už v 9. minúte. Navyše, v 20. minúte po faule na Rutkaja odmenil arbiter druhou žltou a následne aj červenou kartou Uzelaca, ktorý sa tak predčasne porúčal pod sprchy a hostia hrali vyše hodiny oslabení.

„V úvode zápasu nás domáci dostali pod tlak, vytvorili si šance najmä po štandardných situáciách. Dopustili sme sa hrubej chyby a po štandardnej situácii prvýkrát inkasovali. Znervózneli sme. Potom prišlo vylúčenie na našej strane. Do konca prvého dejstva na trávniku jednoznačne dominovali domáci, my sme sa len bránili. Chalanov však musím pochváliť, že sa v druhom polčase nevzdali a bojovali, hoci nás bolo o jedného menej. Z našej snahy pramenil druhý gól. Vzhľadom k tomu, že nás takmer po celý zápas bolo o jedného menej, tak sme uhrali prijateľný výsledok,“ povedal Jaroslav Galko, ale zároveň dodal, že z prístupu niektorých svojich zverencov je sklamaný. „No samozrejme, že som sklamaný. Z výsledku aj prístupu niektorých.“

Prekvapujúco ani tréner Ružinej Anton Jánoš však výsledok, ktorý dosiahli jeho zverenci, nepovažuje za priaznivý. Po zápase sa nechal počuť, že domáci chceli hrať väčší futbal, než na aký majú. Mrzia ho dva góly, ktoré Ružiná dovolila súperovi nasúkať do svojej brány v čase, keď mali Košičania o jedného hráča v poli menej.

„Síce sme zvíťazili, ale takto som si to nepredstavoval. Do zápasu sme vstúpili sľubne a aj po futbalovej stránke sa bolo na čo pozerať. Vypracovali sme si šance, ktoré sme nepremenili, no aj to sa stáva. Potom však prišli momenty, keď sme chceli hrať väčší futbal, než na aký máme. No a to mi nesedí a nesedí to ani nášmu mužstvu. V konečnom dôsledku sa to v druhom polčase odzrkadlilo. Už sme chceli robiť niečo iné, ako je nejaká súhra a plynulá kombinácia. Týchto vecí sa určite musíme zbaviť a eliminovať ich, aby to bolo kontinuálnejšie. Výsledok by bol určite krajší, keby bolo 4:0. Dovoliť súperovi v oslabení dvakrát skórovať, tak to o niečom svedčí,“ priznal Anton Jánoš.