Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 18:49

Košice zvíťazili nad Ružomberkom, vo finále pohára hrajú proti Slovanu

Futbalisti MFK Košice sa stali druhými finalistami Slovnaft Cupu 2013/2014.

Gól na 3:1 strieľa vľavo Peter Bašista (Košice), uprostred prekonaný brankár Pavel Kováč, vzadu Dominik Kružliak (obaja Ružomberok) a vpravo Oumar Diaby (Košice).Gól na 3:1 strieľa vľavo Peter Bašista (Košice), uprostred prekonaný brankár Pavel Kováč, vzadu Dominik Kružliak (obaja Ružomberok) a vpravo Oumar Diaby (Košice). (Zdroj: TASR/Milan Kapusta)

Futbalisti MFK Košice sa stali druhými finalistami Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2013/2014.

KOŠICE. V utorok zvládli domácu semifinálovú odvetu proti MFK Ružomberok a po minulotýždňovej remíze 0:0 zvíťazili 4:1. Vo finále, ktoré sa uskutoční 1. mája v Myjave, sa stretnú so Slovanom Bratislava.

Priebeh stretnutia

Odvetný zápas semifinále začali obe mužstvá opatrne. Na prvú vážnejšiu šancu diváci museli počkať do 19. minúty. Najskôr neuspel po prieniku Lovás a po následnom rohovom kope sa k lopte dostal Ďubek, ktorého strelu zastavila ľavá žrď košickej brány.

Košičania sa v prvom polčase snažili súpera prekvapiť centrami do pokutového územia, no obrana Ružomberčanov si s nimi dokázala poradiť.

Najväčšiu šancu domácich v prvom dejstve mal v 31. minúte Diaby. Po Novákovej prihrávke zvnútra šestnástky proti brankárovi Kováčovi neuspel.

Aj v druhom dejstve sa ako prví pokúsili o strelu hostia. Po individuálnej akcii v 51. minúte strieľal Ružomberčan Lovás z hranice šestnástky vedľa bránky. Košičania odpovedali podobne nepresným pokusom Nováka z priameho kopu.

V 55. minúte vyšlo hosťom prečíslenie, prvú strelu vyrazil Tofiloski priamo pred Lovása, ktorý nikým nekrytý poslal hostí do vedenia - 0:1.

Ružomberčania sa však z vedenia tešili len krátko. Hneď v následnom protiútoku potiahol akciu po pravej strane Viazanko a jeho prihrávku pred bránku usmernil Diaby za chrbát Kováča.

Zaujímavú časť zápasu podčiarkla aj akcia Ďubeka, ktorého strelu v 59. minúte Tofiloski s námahou vyrazil.

Strelec vyrovnávajúceho gólu Diaby bol blízko k druhému zásahu v 62. minúte, no Šinglárov center neusmernil do ružomberskej brány.

Hostia sa sústredili na bránenie nerozhodného výsledku. Košičania sa snažili o druhý gól, ktorého sa dočkali v 73. minúte. Prihrávku Pačindu v 73. minúte zúročil Novák na tvrdú a presnú strelu - 2:1.

V eufórii hrajúci domáci zakrátko pridali aj tretí gól. Na priamy kop Pačindu ideálne vyskočil Bašista a v 78. minúte upravil na 3:1.

Hostí inkasované góly zaskočili a proti organizovane hrajúcim Košičanom sa nevedeli presadiť. V 84. minúte využil Novák ďalšiu medzeru v obrane Ružomberčanov a proti Kováčovi nezaváhal - 4:1.

V 90. minúte ešte Novák mohol dokonať hetrik, no trafil len ľavú žrď.

Povedali po zápase

Radoslav Látal, tréner Košíc: "Do zápasu sme nevstúpili dobre. Celý prvý polčas nebol z našej strany dobrý. Vedeli sme, že môže rozhodnúť jedna situácia. Po inkasovanom góle sme sa zdvihli. Pomohlo nám, že sme rýchlo vyrovnali na 1:1. Postup je pre nás veľký úspech a sme zaň veľmi radi."

Jozef Chovanec, tréner Ružomberka: "V prvom rade gratulujem Košiciam k postupu. V prvom polčase bol náš výkon na dobrej úrovni. V druhom sme sa po inkasovanom góle dostali do problémov. Mali sme ešte náznaky brejkov, ale po ďalších góloch sme sa už položili."